Вести
Ана Ристевска загуби на чекор пред пласман на главен турнир  19-06-2017
Ана Рисетевска денес го игра последниот натпревар во квалификациите за пласман на главниот турнир на ИТФ турнирот 4 категорија во Тунис ITF Junior Mahdia    .

Ова и е последниот турнир како дел од ИТФ тимот со кој настапуваше на 4 турнири. Ана (15 години) поставена е за 8 носителка на квалификациониот турнир, а е со ИТФ ранг 1998 на ИТФ ранг листата за јуниорки до 18 години.

Денес во 3 коло квалификации Ana RISTEVSKA (MKD) [8]   загуби од третата носителка на квалификациите Annika KANNAN (IND) [3]  (1333 на ИТФ) со резултат 5-7, 0-6

Комплетни резултати на Ана на овој турнир:

3 коло квалификации

Ana RISTEVSKA (MKD) [8]   5-7, 0-6 Annika KANNAN (IND) [3]      

2 коло квалификации

Ana RISTEVSKA (MKD) [8]     6-7(5) 6-3 6-3     Antonella LA CAVA (ITA)

1 коло квалификации

Ana RISTEVSKA (MKD) [8]     BYE   

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup