Вести
Калин Ивановски победник на на македонското финале на ЈУГ ОПЕН 2017 до 14 години  07-06-2017

                          од лево кон десно: Берк Бугариќ и Калин Ивановски

На терените на Тенискиот клуб Југ-Скопје, во периодот од 05 до 11.06.20107 година, се одржува Тенис Европа јуниорскиот турнир ЈУГ ОПЕН 2017 за јуниори и јуниорки до 14 години.

До сега на турнирот се постигнати следните резултати:

ЈУНИОРИ
ФИНАЛЕ  10.06.2017
Kalin IVANOVSKI [5] Berk BUGARIKJ [2] ] 7-5, 3-6, 6-2

1/2 финале 09.06.2017
Kalin IVANOVSKI [5] Petar JOVANOVIC [1] 7-6(2), 6-3
Berk BUGARIKJ [2] - Victor PAGANETTI [4]   7-5, 6-0

1/4 финале
Petar JOVANOVIC [1]
 -Krsta PETROVIC [9] 6-2, 6-1
Kalin IVANOVSKI [5] - Alin Mihai FATU [3]  6-1, 6-2
Berk BUGARIKJ [2] - Daniel VERBEEK [10  6-0, 6-3
Boris MRKEV [6]  -Victor PAGANETTI [4]   2-6, 1-6

3 коло главен турнир07.06.2017
Petar JOVANOVIC [1] - Steffan VAN WELDAM [14] 6-2, 6-3
Krsta PETROVIC [9] -Vincent KACER 6-4, 6-3
Alin Mihai FATU [3] -Kilian BENSOUSSAN [15, A] 6-2, 6-0

Kalin IVANOVSKI [5]  - Vanja PETROV 3-0 рет, службена Калин
Boris MRKEV [6]  - Stefan SKOBELEV 6-3, 7-6(3)
Martin DESPODOV- Victor PAGANETTI [4] 2-6, 2-6
Louis WILWERTZ [A] -Daniel VERBEEK [10] 5-7, 0-6
Berk BUGARIKJ [2] -Ferdi TANGAL [13, WC] 6-0, 6-2

2 коло главен турнир
Petar JOVANOVIC [1] - Hugo Joaquim BABAKIAN [A] 6-0, 6-1
Steffan VAN WELDAM [14] - Eldin HUSEINOVIC  6-1, 6-0
Krsta PETROVIC [9] -Drinor SHAMOLLI [WC] 6-1, 6-0
Vincent KACER- Skerdi HASA [7, A]  6-4, 6-4
Alin Mihai FATU [3] - Marko MILOSAVLJEVIC 6-1, 6-1

Kilian BENSOUSSAN [15, A] - Borjan NIKOLOVSKI [WC]  6-4, 6-1
Vanja PETROV - Bleron UKEHAXHAJ [12] 6-0, 6-3
Kalin IVANOVSKI [5] - Muhammed Salih YAZICI 6-0, 6-1
Boris MRKEV [6] - Silas Patrik SCHERRER 6-3, 6-0
Stefan SKOBELEV -Fresk SYLHASI [11]  6-0, 6-0
Martin DESPODOV - Tobey LOCK [16, A] 6-2, 6-0
Victor PAGANETTI [4]  Ilin STANKOSKI   6-3, 6-2
Louis WILWERTZ [A]  - Leonid POLIAKOV [8] 6-0, 6-2
Daniel VERBEEK [10]  - Vincent KNOTT [A]  6-3, 6-0
Ferdi TANGAL [13, WC] - Eno HASA [A] 6-1, 6-1
Berk BUGARIKJ [2] -  Lazar DANIC 6-3, 6-1

1 коло главен турнир
Petar JOVANOVIC [1]- слободен
Hugo Joaquim BABAKIAN [A] - Andrej MILEVSKI 6-3, 6-2
Eldin HUSEINOVIC -слободен
Steffan VAN WELDAM [14] -слободен
Krsta PETROVIC [9] -слободен
Tadej BLAZEVSKI -Drinor SHAMOLLI [WC] 3-6, 6-4, 3-6
Vincent KACER - Dushan GJORGJEVSKI [WC] 6-0, 1-6, 6-1
Skerdi HASA [7, A] -слободен
Alin Mihai FATU [3] -слободен
Marko MILOSAVLJEVIC - Mario VELJANOV 6-0, 6-0
Borjan NIKOLOVSKI [WC] -Veljko CVETKOVIC 4-6, 6-3, 6-4
Kilian BENSOUSSAN [15, A] -слободен
Bleron UKEHAXHAJ [12] -слободен
Vanja PETROV - Mal AGUSHI  5-7, 6-3, 6-2
Muhammed Salih YAZICI   Noel CAPRAZI [A] 6-1, 6-1
Kalin IVANOVSKI [5] -слободен
Boris MRKEV [6] - слободен
Silas Patrik SCHERRER -Leonard STOJANOVIC  6-2, 6-2
Stefan SKOBELEV - Matej ARSOV [A]  6-3, 6-2
Fresk SYLHASI [11] -слободен
Tobey LOCK [16, A] -слободен
Martin DESPODOV - Darko KOLEVSKI [A]  6-0, 6-0
Ilin STANKOSKI  - Vuk David STRAMPUT 4-6, 6-4, 7-6(3)
Victor PAGANETTI [4] -слободен
Leonid POLIAKOV [8] -слободен
Louis WILWERTZ [A] - Petar VESELINOV  6-0, 6-1
Vincent KNOTT [A] -Srgjan SPASENOVSKI [WC]  6-4, 6-1
Daniel VERBEEK [10] -слободен
Ferdi TANGAL [13, WC] -слободен
Eno HASA [A] -слободен
Lazar DANIC   Aditya CHOPRA [WC] 2-6, 6-1, 6-2
Berk BUGARIKJ [2] -слободен
ЈУНИОРКИ
ФИНАЛЕ 10.06.2017
 Elizaveta MOROZOVA [1]    Sanne SCHALEKAMP [2]  1-6, 3-6

1/2 финале главен турнир 09.06.2017
Aleksandra SIMEVA [3] - Elizaveta MOROZOVA [1] 6-2, 1-6, 4-6
Defne CIRPANLI [14]   Sanne SCHALEKAMP [2]  6-7(5) 1-6

1/4 финале главен турнир
Elizaveta MOROZOVA [1] Stefania PANTAIA [5] 7-5, 6-2
Aleksandra SIMEVA [3] -
Miray KONAR [7] 6-2, 6-1
Andjela PETROVIC [8] -
Defne CIRPANLI [14]  6-7(1) 4-6
Stefanija KIROVSKA [6] -
Sanne SCHALEKAMP [2]   1-6, 1-6

3 коло главен турнир 07.06.2017
Iva KUZMANOSKA [16]  - Elizaveta MOROZOVA [1] 1-6, 2-6
Stefania PANTAIA [5] - Vesa GJINAJ [9]  6-3, 6-0
Aleksandra SIMEVA [3] - Elina BUYUKLIEVA [13] 6-1, 6-1 
Marit KREUGEL [11] -Miray KONAR [7] 6-7, 3-6
Andjela PETROVIC [8] - Natalija NIKOLIC 6-3, 2-6, 6-0
Defne CIRPANLI [14] -Mihaela TSONEVA [4]1-6, 6-0, 6-0 
Stefanija KIROVSKA [6] - Tsveta RADEVA 3-6, 6-1, 6-4
Sanne SCHALEKAMP [2]   Weronika SZALEK [15]  6-1, 6-4

2 коло главен турнир
Elizaveta MOROZOVA [1] -Mina MILOSAVLJEVIC 6-0, 1-6, 6-2
Iva KUZMANOSKA [16] - Matea DAPCEVSKA  6-4, 6-4
Vesa GJINAJ [9] -Ayris KILIC 6-1, 6-4
Stefania PANTAIA [5]  - Iva DANEVA 6-1, 6-3
Aleksandra SIMEVA [3] -Jora BITRI [A]  6-0, 6-0
Elina BUYUKLIEVA [13]    Ksenija MANEVSKA - 6-0, 6-0

Marit KREUGEL [11] - Tina SLAMKOVA  6-0, 6-1
Miray KONAR [7]   Jovana NIKOLIC 6-1, 6-1
Andjela PETROVIC [8] -Aleksandra VASILEVSKA  6-2, 6-1
Natalija NIKOLIC - Simona ANGELOVA [12] 7-6(4), 2-6, 6-2
Defne CIRPANLI [14] - Arina YUVCHENKO 6-0, 6-0
Mihaela TSONEVA [4]   Arbina JAJI - 6-4, 6-4
Stefanija KIROVSKA [6] Sara MILOSAVLJEVIC  6-1, 6-1
Tsveta RADEVA -Anda KADIA [10, A] 6-0, 6-0
Weronika SZALEK [15] -Srna KOCHISHKI   6-1, 6-0
Sanne SCHALEKAMP [2]   Monika TEMKOVA -  6-0, 6-0

1 коло главен турнир
Elizaveta MOROZOVA [1] -слободна
Mina MILOSAVLJEVIC - Erina POPOVA  7-5, 6-2
Matea DAPCEVSKA -слободна
Iva KUZMANOSKA [16] -слободна
Vesa GJINAJ [9]-слободна
Ayris KILIC -слободна 
Iva DANEVA - слободна
Stefania PANTAIA [5] - слободна
Aleksandra SIMEVA [3] - слободна
Jora BITRI [A] -слободна
Ksenija MANEVSKA -слободна
Elina BUYUKLIEVA [13] -слободна
Marit KREUGEL [11] -слободна
Tina SLAMKOVA -слободна
Jovana NIKOLIC -слободна
Miray KONAR [7] -слободна
Andjela PETROVIC [8] - слободна
Aleksandra VASILEVSKA-слободна
Natalija NIKOLIC -слободна
Simona ANGELOVA [12] - слободна
Defne CIRPANLI [14] - слободна
Arina YUVCHENKO - слободна
Arbina JAJI - слободна
Mihaela TSONEVA [4] -слободна
Stefanija KIROVSKA [6] -слободна
Sara MILOSAVLJEVIC -слободна
Tsveta RADEVA - слободна
Anda KADIA [10, A] -слободна
Weronika SZALEK [15] -слободна
Srna KOCHISHKI -слободна
Monika TEMKOVA - Neda MILENKOVIC [A]  6-2, 6-1
Sanne SCHALEKAMP [2] - слободна
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup