Вести
Југ Опен 2018  04-06-2018
 

Оваа недела на тениските терени на Тенискиот клуб Југ-Скопје се игра меѓународниот турнир од Календарот на Европската Тениска Асоцијација за јуниори и јуниорки до 14 години Југ Опен 2018.

Турнирот се игра на жреб од 48 и е од 3 категорија.


Учествуваат вкупно 82 тенисери (
48 јуниори и 34 јуниорки) од 17 држави и тоа: Русија, Украина, Албанија, Косово, Швајцарија, Бугарија, Србија, Грција, Франција, Словенија, Велика Британија, Романија, Шпанија, Црна Гора, Чешка, Шведска и Македонија

 

 

 

1

Dragomir Draganov

Bulgaria

2

Zoran Ludoski

Serbia

3

Boris Mrkev

Macedonia

4

Arthur Gea

France

5

Borjan Jovanov

Macedonia

6

Petar Veselinov

Macedonia

7

Borjan Gjukovic

Macedonia

8

Darko Kolevski

Macedonia

9

Martin Hristovski

Macedonia

10

Jaka Tomazin

Slovenia

11

Nicolas Trebuchet

France

12

Marko Stoilkovski

Macedonia

13

Drinor Shamolli

Kosovo

14

Volodymyr Iakubenko

Ukraine

15

Ivan Goncharov

Russia

16

Mal Agushi

Kosovo

17

Mikhail Neverov

Russia

18

Andrej Loncarevic

France

19

Tomas Alam

Great Britain

20

Pablo Marcel Torres Almeida

Spain

21

Noel Caprazi

Albania

22

Daniel Belikov

Russia

23

Aleksa Misic

Serbia

24

Dimitar Tomov

Bulgaria

25

Bogdan Dryagin

Russia

26

Achilefs Rafail Kousaridis

Greece

27

Silas Patrik Scherrer

Switzerland

28

Eric David Verdes

Romania

29

Bardh Ahmetaj

Kosovo

30

Andrei Kunitsyn

Russia

31

Milan Cvetkovic

Serbia

32

Stanislav Stefanov

Bulgaria

33

Gjorgjevski Dushan

Macedonia

34

Arbin Koro

Kosovo

35

Veljko Cvetkovic

Serbia

36

Fresk Sylhasi

Kosovo

37

Alexandru Cristian Dumitru

Romania

38

George Lazarov

Bulgaria

39

Jakub Strzelecki

Poland

40

Kilian Nuck

Switzerland

41

Patryk Palyszko

Poland

42

Rahamin Hachik Chalgadjian

Bulgaria

43

Leonit Nushi

Kosovo

44

*     Luka Simic

Macedonia

45

*     Vladevski Martin

Macedonia

46

 Artem Dzhurdzha

Ukraine

47

*       Stankoski Ilin

Macedonia

48

*       Nikolovski Borjan

Macedonia

Draw

Player

Nationality

1

Vesa Gjinaj

Kosovo

2

Emilija Zdravkovic

Serbia

3

Simona Angelova

Macedonia

4

Tsveta Radeva

Bulgaria

5

Stefanija Kirovska

Macedonia

6

Iva Daneva

Macedonia

7

Andrea Vasilevska

Macedonia

8

Ilina Beleva

Macedonia

9

Tina Slamkova

Macedonia

10

Ajla Zilkikj

Macedonia

11

Ksenija Manevska

Macedonia

12

Nadezhda Petkova

Bulgaria

13

Andjela Mrvaljevic

Montenegro

14

Elizaveta Cherednyk

Ukraine

15

Briana Szabo

Romania

16

Natalija Nikolic

Serbia

17

Forta Morina

Kosovo

18

Neda Milenkovic

Serbia

19

Sara Milosavljevic

Serbia

20

Andjela Lazarevic

Serbia

21

Amelie Smejkalova

Czech Republic

22

Danica Nedeljkovic

Serbia

23

Iva Kuzmanovska

Macedonia

24

Sara Pistol

Romania

25

Anja Stankovic

Serbia

26

Matea Dapcevska

Sweden

27

Melliz Petkova Mustafa

Sweden

28

Mina Milosavljevic

Serbia

29

Maria Butusina

Romania

30

Ifigeneia Kafka

Greece

31

Kateryna Mashoshyna

Ukraine

32

 Gabriela Miteva

Bulgaria

33

Masa Mitic

Serbia

34

 Preslava Krysteva

Bulgaria

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup