Вести
Лина запрена во 1/2 финале на 25000 УСД Рим  12-05-2017
  

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ женскиот турнир 25,000 УСД Рим.


Таа со 181 ранг на ВТА е поставена за 2 носителка и денес а во 1/2 финале загуби од Julia GRABHER (AUT)  348 на ВТА, со резултат 4-6,6-4,3-6

Денес 12.05.2017
1/2 финале
Lina GJORCHESKA (MKD) [2]4-6,6-4,3-6 Julia GRABHER (AUT)  
1/4 финале
Lina GJORCHESKA (MKD) [2] 6-1, 6-0- Daniela SEGUEL (CHI) [6]
2 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA (MKD) [2] 6-0, 6-0 се игра Gabriela DUCA (ROU)

1 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA (MKD) [2]     3-6 6-2 6-2     Ilona KREMEN (BLR)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup