Вести
3 ден квалификации на Мацедониа Ф1  24-07-2017
 

 

Денес на терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје се играат натпреварите од 3 коло квалификации на првиот ИТФ Фјучерс турнир Мацедониа Ф1, Тенниспарк Опен 2017, за пласман на главниот турнир:

3 коло за пласман на главен турнир (распоред за играње)
Stefan LATINOVIC (SRB)     6-1 6-0     Marko OSMAKCIC (SUI) [1]
Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4]     Walkover    Stefan PETROVIC (SWE)
Luca NARCISI (ITA)     6-2 6-3     Nikola SLAVIC (SWE)
Feda BILIC
(AUS) 6-0, 6-0 Pavle DROBNJAKOVIC (SRB)
Shendrit DEARI (MKD) 6-2, 2-6, 4-6 David MICEVSKI (MKD)
Aziz KIJAMETOVIC (BIH)  2-6, 1-6  Federico BERTUCCIOLI (ITA)
Dusan RAJIC (SRB) [2] 6-3, 6-2 Dimitri MOROGIANNIS (AUS)

Strahinja RAKIC (SRB) [3] 6-0, 5-3 во тек Aitor ARAMBURU (MEX)


2 коло квалификации - распоред

Marko OSMAKCIC (SUI) [1] 6-3 6-1 Venci IVANOV (BUL)

Stefan LATINOVIC (SRB) 6-1 3-6 6-2 Ioan GARBACHKOV (BUL)

Dusan RAJIC (SRB) [2] 6-4 6-1 Aleksa DJERKOVIC (SRB)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS) 6-4 7-5 Teodor DELJANOVSKI (MKD)

Strahinja RAKIC (SRB) [3] 6-1 6-2 Milos RADENKOVIC (SRB)

Aitor ARAMBURU (MEX) 6-0 6-4 Nikola ARSIC (SRB)

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4] 6-4 6-3 Stojan STOJANOVSKI (MKD)

Stefan PETROVIC (SWE) 6-3 6-0 Mario GESHTAKOVSKI (MKD)

Luca NARCISI (ITA) 6-2 6-1 Mario GERASIMOSKI (MKD)

Nikola SLAVIC (SWE) 6-0 6-1 Dino VUCIDOLOV (MKD)

Aziz KIJAMETOVIC (BIH) 6-1 6-2 Dusan MILOJEVIC (SRB)

Federico BERTUCCIOLI (ITA) 7-5 6-1 Milos DABIC (SRB)

Feda BILIC (AUS) 6-3 6-1 Aleksa DASKALOVIC (SRB)

Pavle DROBNJAKOVIC (SRB) 6-4 4-0 Retired Yuri KHACHATRYAN (BUL)

Shendrit DEARI (MKD) 6-0 6-4 Aleksa MARTINOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD) 6-3 6-1 Bastian PARADA (CHI)

1 коло квалификации

Marko OSMAKCIC (SUI) [1]     BYE   

Venci IVANOV (BUL)     6-2 6-3     Marko DUKOVSKI (MKD)

Ioan GARBACHKOV (BUL)     6-0 6-0     Evgeni CHERVENKOV (BUL)

Stefan LATINOVIC (SRB)     BYE   

Dusan RAJIC (SRB) [2]     BYE   

Aleksa DJERKOVIC (SRB)     7-5 6-1     Boris ZIVKOVIC (SRB)

Teodor DELJANOVSKI (MKD)     6-3 7-6(2)     Alexandar YORDANOV (BUL)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS)     BYE   

Strahinja RAKIC (SRB) [3]     BYE   

Milos RADENKOVIC (SRB)     6-4 6-2     Elvedin PEPIC (MKD)

Nikola ARSIC (SRB)     7-5 6-4     Hassan BAKKAR (AUS)

Aitor ARAMBURU (MEX)     BYE   

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4]     BYE   

Stojan STOJANOVSKI (MKD)     6-1 3-0 Retired    Hristo PLASESKI (MKD)

Stefan PETROVIC (SWE)     6-1 6-1     Borjan STEFANOVSKI (MKD)

Mario GESHTAKOVSKI (MKD)     BYE   

Luca NARCISI (ITA)     BYE   

Mario GERASIMOSKI (MKD)     6-1 6-2     Marko PAVLOVIC (SRB)

Nikola SLAVIC (SWE)     6-2 6-3     Alexey DUBININ (RUS)

Dino VUCIDOLOV (MKD)     BYE   

Dusan MILOJEVIC (SRB)     BYE   

Aziz KIJAMETOVIC (BIH)     6-4 6-4     Kaloyan VALCHEV (BUL)

Federico BERTUCCIOLI (ITA)     6-0 6-1     Daniel SHOPOV (BUL)

Milos DABIC (SRB)     BYE   

Aleksa DASKALOVIC (SRB)     BYE   

Feda BILIC (AUS)     6-3 7-6(3)     Kerim SUBASIC (BIH)

Pavle DROBNJAKOVIC (SRB)     3-6 6-4 6-1     Hristo VALEOV (BUL)

Yuri KHACHATRYAN (BUL)     BYE   

Shendrit DEARI (MKD)     BYE   

Aleksa MARTINOVIC (SRB)     6-3 6-0     Martin JOVIC (MKD)

Bastian PARADA (CHI)     6-3 6-2     Vitomir MARKOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     BYE   

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup