Вести
1/4 финалиња на БИТОЛА ОПЕН 2016 до 12 години  25-05-2016

Денес на терените на Тениски клуб Битола-Битола, се играат 1/4 финалните натпревари во поединечна конкуренција, во кои настапуваат и 7 македонски тенисери.
Им посакуваме успех и пласман во 1/2 финалните натпревари

1/4 финале

Boris MRKEV- Luka JOVANOVIC [WC]  0-6, 6-7(3)
Andrej MILEVSKI -  Achilefs Rafail KOUSARIDIS 5-7, 3-6
Mal AGUSHI - Dragomir DRAGANOV    1-6, 0-6
Ilin STANKOSKI- Borjan NIKOLOVSKI    6-4, 6-1
Iva KUZMANOSKA -  Iulia Andreea IONESCU 4-6, 0-6
Jana STOJANOVA - Stela PEEVA   1-6, 1-6
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup