Вести
Црна Река Опен 2019  18-06-2019
 

Во периодот од 17.06. до 23.06.2019 година, на терените на Тенискиот клуб Црна Река-Кавадарци-ќе се одржи Тенис Европа турнир за јуниори и јуниорки до 16 години.

На турнирот учествуваа 37 јуниори + 33 јуниорки=70 тенисери од  13 држави: Русија, Косово, Турција, Србија, Словачка, Босна и Херцеговина, Бугарија, Грција, Украина, Црна Гора, Германија, Романија и Македонија.

На турнирот првите носители беа со ранг:

1.     Јуниори: Лазар Даниќ (СРБ) -225 на Тенис Европа до 16 години, а најдобро рангиран од македонските тенисери кој е поставен  за 2 носител на турнирот е Марко Стоилковски- 346 на Тенис Европа до 16 години

2.     Јуниорки: Јана Стојанова (МКД) -106 на Тенис Европа ранг листата до 16 години

Турнирот е 3 категорија и сe играат натпревари во поединечна конкуренција и конкуренција на двојки.

Комплетни резултати кои се до сега постигнати на турнирот:

ЈУНИОРИ

ЖРЕБ 64

ЈУНИОРКИ

ЖРЕБ 32

 

2 коло

Lazar DANIC [1, WC]  –Paschalis MICHALOPOULOS 

Stanislav STEFANOV –Marios SAMOLADAS [15] –

Borjan GJUKOVICAndrii DENYSENKO [10] – 7-5, 6-0

Erik SCHIESSL –Achilefs Rafail KOUSARIDIS [8] – 6-1, 6-2

Dimitris PALIOURAS [4]- Ferdi TANGAL –

Yiannis PANAGIOTIDIS – Boris MRKEV [13] – 6-2, 6-1

Anastasios TSELEPIS [12] -  Vuk VUKICEVIC- 6-2, 6-0

Filippos SERAFEIM [WC]-Drinor SHAMOLLI [7] –

Nikolaos SFYRAKIS [6]Srgjan SPASENOVSKI [WC] 6-4, 6-0

Anastasis MANDALENAKIS [WC] – Grigorii FIRSIN [9] 

Evangelos BOGRIS [14, WC] – Darko KOLEVSKI –

Mihailo SAVIC - Haris SAHMAN [3, WC] –

Stefan SKOBELEV [5] – Georgios SALTIDIS –6-1, 6-0

Adamantios STAVRAKAS [11,] Eldin HUSEINOVIC  5-0 рет 

Efstathios TRIANTAFYLLIDISFresk SYLHASI [16] 6-2, 6-1

Spyros TERLEMES - Marko STOILKOVSKI [2] -

2 коло

Jana STOJANOVA [1] –Ariadni Symela KOKOULA 

Anna NOVRATIDOU [16] –Sumejja ISIC [WC] –6-4, 6-7(3), 7-5

Varvara DEGTIAREVA [11] – Srna KOCHISHKI  - 2-6, 6-2, 6-2

Tatiana Elena GITOPOULOU  - Neda MILENKOVIC [7]  -

Naira GEVORKIAN [4, WC]   - Eftychia SALTIDOU  -

Anastasija STOILJKOVIC  - Simona ANGELOVA [15]  -

Martha DALAPASXOS [12, WC]  - Tina SLAMKOVA  -

Julia ZLATEVA [6]  - Nina MARINKOVIKJ [A]  - 6-3, 6-0

Katerina ZAFIROPOULOU [8, WC]  - Slobodanka LOZANOVSKA  -

Tsveta RADEVA [9]  - Bojana MULICKOSKA [A]  - 6-1, 6-1

Jovana NIKOLIC [14]   - Ekaterina BURENINA [WC] 

Maria Pashalina SIDIROPOULOU  - Iva KUZMANOSKA [3, A]  -

Iva DANEVA [5]  - Saska SAVIC  - 6-2, 6-2

Elena PALIOURA  - Olga SOROCHKINA [10]  -

Eleni LAZARIDOU [13, A]  - Ivana MILKOVA [WC]  -

Daria SAVULESCU  - Yelyzaveta KOSTYUK [2]  -

1 коло

Lazar DANIC [1, WC]  – слободен

Paschalis MICHALOPOULOS - Mal AGUSHI  – 6-2, 6-3

Stanislav STEFANOV – слободен

Marios SAMOLADAS [15] –слободен

Andrii DENYSENKO [10] – слободен

Borjan GJUKOVIC – слободен

Erik SCHIESSL – слободен

Achilefs Rafail KOUSARIDIS [8] – слободен

Dimitris PALIOURAS [4]- слободен

Ferdi TANGAL - Georgi HRISTOV  6-0, 6-2

Yiannis PANAGIOTIDIS – слободен

Boris MRKEV [13] – слободен

Anastasios TSELEPIS [12] -  слободен

Vuk VUKICEVIC- слободен

Filippos SERAFEIM [WC]-Petar VESELINOV -   6-2, 6-0

Drinor SHAMOLLI [7] – слободен

Nikolaos SFYRAKIS [6] – слободен

Anastasis MANDALENAKIS [WC] – слободен

Grigorii FIRSIN [9] – слободен

Evangelos BOGRIS [14, WC] – слободен

Darko KOLEVSKI – слободен

Mihailo SAVIC - Dimitar TOMOV – 6-1, 6-0

Haris SAHMAN [3, WC] – слободен

Stefan SKOBELEV [5] – слободен

Georgios SALTIDIS – слободен

Eldin HUSEINOVIC  - слободен

Adamantios STAVRAKAS [11, A] – слободен

Fresk SYLHASI [16] – слободен

Efstathios TRIANTAFYLLIDIS – слободен

Spyros TERLEMES - Vladimir KRAVEC  6-1, 6-2

Marko STOILKOVSKI [2] - слободен

1 коло

Jana STOJANOVA [1] – слободна

Ariadni Symela KOKOULA – Andjelija NIKOLIC  6-4, 6-2

Sumejja ISIC [WC] – слободна

Anna NOVRATIDOU [16] – слободна

Varvara DEGTIAREVA [11] – слободна

Srna KOCHISHKI  - слободна

Tatiana Elena GITOPOULOU  - слободна

Neda MILENKOVIC [7]  - слободна

Naira GEVORKIAN [4, WC]   - слободна

Eftychia SALTIDOU  - слободна

Anastasija STOILJKOVIC  - слободна

Simona ANGELOVA [15]  - слободна

Martha DALAPASXOS [12, WC]  - слободна

Tina SLAMKOVA  - слободна

Nina MARINKOVIKJ [A]  - слободна

Julia ZLATEVA [6]  - слободна

Katerina ZAFIROPOULOU [8, WC]  - слободна

Slobodanka LOZANOVSKA  - слободна

Bojana MULICKOSKA [A]  - слободна

Tsveta RADEVA [9]  - слободна

Jovana NIKOLIC [14]   - слободна

Ekaterina BURENINA [WC]  - слободна

Maria Pashalina SIDIROPOULOU  - слободна

Iva KUZMANOSKA [3, A]  - слободна

Iva DANEVA [5]  - слободна

Saska SAVIC  - слободна

Elena PALIOURA  - слободна

Olga SOROCHKINA [10]  - слободна

Eleni LAZARIDOU [13, A]  - слободна

Ivana MILKOVA [WC]  - слободна

Daria SAVULESCU  - слободна

Yelyzaveta KOSTYUK [2]  - слободна



ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

1 коло

Marko STOILKOVSKI / Lazar DANIC [1, WC] слободни

 

Borjan GJUKOVIC / Darko KOLEVSKI 

Yiannis PANAGIOTIDIS / Nikolaos SFYRAKIS 

 

Mihailo SAVIC [4]/ Stefan SKOBELEV 

Dimitris PALIOURAS / Efstathios TRIANTAFYLLIDIS 

 

Boris MRKEV / Erik SCHIESSL 

Haris SAHMAN/ Ferdi TANGAL 

 

Evangelos BOGRIS/ Marios SAMOLADAS 

Grigorii FIRSIN/ Dimitar TOMOV 

 

Vladimir KRAVEC/ Stanislav STEFANOV 

Andrii DENYSENKO [3] / Fresk SYLHASI 

 

Eldin HUSEINOVIC / Srgjan SPASENOVSKI 

Anastasis MANDALENAKIS / Drinor SHAMOLLI 

 

Georgi HRISTOV / Vuk VUKICEVIC 

Adamantios STAVRAKAS [2] / Anastasios TSELEPIS 

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

1 коло

Jana STOJANOVA / Neda MILENKOVIC [1] слободни

 

Iva DANEVA / Srna KOCHISHKI 

Ariadni Symela KOKOULA/ Katerina ZAFIROPOULOU

 

Anna NOVRATIDOU/ Daria SAVULESCU 

Ekaterina BURENINA / Anastasija STOILJKOVIC 

 

Simona ANGELOVA [4] / Iva KUZMANOSKA

Слободни

 

Nina MARINKOVIKJ / Elena PALIOURA 

Jovana NIKOLIC / Tsveta RADEVA 

 

Yelyzaveta KOSTYUK [2] / Julia ZLATEVA 

слободни

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup