Вести
Последен ден од турнир ИТФ јуниорски турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  30-04-2017


Денес е последниот ден од ИТФ јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017, за јуниори и јуниорки до 18 години.

Денес на распоред се поставени единствено финалните натпревари во поединечна конкуренција

ФИНАЛЕ
Maria TIMOFEEVA (RUS) [7]     7-6(4) 6-2     Giorgia DI MUZIO (ITA)
Emiliano MAGGIOLI (ITA) [3]     6-0 6-0     Stefan DRAGOVIC (MNE)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup