Вести
Битола Опен до 14 години  31-05-2017
Оваа недела (29.05.-03.06.2017 година) на терените на Тенискиот клуб Битола-Битола се одржува Тенис Европа јуниорскиот турнир до 14 години.
Денес на распоред се натпреварите од 3 коло поединечна конкуренција и 1/4 финалните натпревари во конкуренција на двојки
3 коло
Mal AGUSHI - Dragomir DRAGANOV [1, WC] 
Boris MRKEV [6]  - Tobey LOCK 
Ilin STANKOSKI [14] - Petar JOVANOVIC [3]  
Niccolo FESTINI MIRA [10] - Victor PAGANETTI [5] 
Anastasios TSELEPIS -Vuk David STRAMPUT
Berk BUGARIKJ [4]  -Jonah GETHIN [15] 
Kalin IVANOVSKI [7]  - Vincent KNOTT [WC] 
Kilian BENSOUSSAN [16] - Svetlin KEREMEDCHIEV [2] 

Fatma IDRIZOVIC [1, WC] - Tsveta RADEVA [WC] 

Stefanija KIROVSKA [6]  - Chara GRAMMATIKAKI [11] 
Mihaela TSONEVA [4] - Weronika SZALEK [13] 
Simona ANGELOVA [9]  - Miray KONAR [7] 
Vesa GJINAJ [8] - Defne CIRPANLI [12] 
Aleksandra SIMEVA [3]  - Elina BUYUKLIEVA [14, WC] 
Iva KUZMANOSKA [10]  - Stefania PANTAIA [5] 
Arbina JAJI [16]  - Iva DIVAC [2, WC] 

2 коло
Dragomir DRAGANOV [1, WC] - Hugo Joaquim BABAKIAN 6-0, 6-4
Mal AGUSHI - Bleron UKEHAXHAJ [13]  6-0, 6-3
Tobey LOCK - Leonid POLIAKOV [9] 6-2, 6-3
Boris MRKEV [6]  -Stefan SKOBELEV 6-4, 6-3
Petar JOVANOVIC [3] -Andrej MILEVSKI 6-0, 6-1
Ilin STANKOSKI [14]  - Noel CAPRAZI 6-0, 6-1
Niccolo FESTINI MIRA [10] -Spyros TERLEMES [WC]  6-0, 6-3
Victor PAGANETTI [5] - Dushan GJORGJEVSKI  6-0, 6-1
Anastasios TSELEPIS - Skerdi HASA [8] 6-3, 6-3

Vuk David STRAMPUT - Ferdi TANGAL [11, WC] 6-4, 6-3
Jonah GETHIN [15] -Apostolos GRAMMATIKOULIS 6-4, 6-2
Berk BUGARIKJ [4]  -Louis WILWERTZ 6-0, 6-2
Kalin IVANOVSKI [7]  - Nikos OUSTABASIDIS  6-3, 6-2
Vincent KNOTT [WC] -Fresk SYLHASI [12]  6-2, 6-0
Kilian BENSOUSSAN [16] - Eldin HUSEINOVIC 6-0, 6-0
Svetlin KEREMEDCHIEV [2]  - Lazar DANIC - 6-3, 7-5  

Fatma IDRIZOVIC [1, WC] 
Arina ARIFULLINA [WC] 6-0, 6-0
Tsveta RADEVA [WC] - Ivona SERAFIMOSKA [15, WC] 6-3, 6-2
Chara GRAMMATIKAKI [11] - Aleksandra VASILEVSKA  6-1, 6-1
Stefanija KIROVSKA [6]  - Matea DAPCEVSKA  6-1, 6-0
Mihaela TSONEVA [4] - Natalija NIKOLIC  6-2, 6-1
Weronika SZALEK [13]   Monika TEMKOVA  4-6, 6-0, 7-5
Simona ANGELOVA [9]  - Jora BITRI  6-0, 6-2
Miray KONAR [7] -  Srna KOCHISHKI   6-0, 6-1
Vesa GJINAJ [8]  - Slobodanka LOZANOVSKA   6-0, 6-0
Defne CIRPANLI [12] -Marijana PEJCINOVSKA  6-0, 6-1
Elina BUYUKLIEVA [14, WC] - Erina POPOVA - 6-2, 6-2
Aleksandra SIMEVA [3]  -  Jovana NIKOLIC  6-1, 6-1
Stefania PANTAIA [5]  - Emilijana RIZOSKA -  6-0, 6-1
Iva KUZMANOSKA [10]  - Eleftehria KOUTSOTOLIS  службена победа Ива

Arbina JAJI [16]  - Valentina CISTICOVA  6-0, 6-1
Iva DIVAC [2, WC] - Ayris KILIC  6-4, 6-0

1 коло
Dragomir DRAGANOV [1, WC] -слободен
Hugo Joaquim BABAKIAN - Srgjan SPASENOVSKI [WC]  6-2, 6-3
Mal AGUSHI -слободен
Bleron UKEHAXHAJ [13] -слободен
Leonid POLIAKOV [9] -слободен
Tobey LOCK - Petar VESELINOV  6-0, 6-0
Stefan SKOBELEV Alexandros PANDELIDIS 6-0, 6-1
Boris MRKEV [6]  -слободен
Petar JOVANOVIC [3] -слободен
Andrej MILEVSKI - Vasileios STEFANIDIS 6-0, 6-1
Noel CAPRAZI -слободен
Ilin STANKOSKI [14] - слободен
Niccolo FESTINI MIRA [10] -слободен
Spyros TERLEMES [WC] - Mario VELJANOV 6-0, 6-0
Dushan GJORGJEVSKI - Dimitar TOMOV 6-3, 6-0

Skerdi HASA [8] -слободен
Anastasios TSELEPIS - Pavlovski HRISTIJAN 6-0, 6-0

Vuk David STRAMPUT Matej ARSOV  6-2, 6-4
Ferdi TANGAL [11, WC] -слободен
Jonah GETHIN [15] -слободен
Apostolos GRAMMATIKOULIS -слободен
Louis WILWERTZ - Martin DESPODOV [WC] 5-7, 6-3, 6-0
Berk BUGARIKJ [4]  - слободен
Kalin IVANOVSKI [7]  - слободен

Nikos OUSTABASIDIS -Eno HASA 6-0, 6-0
Vincent KNOTT [WC] -Milos GUGUCEVSKI  6-0, 6-0
Fresk SYLHASI [12]  -слободен
Kilian BENSOUSSAN [16] -слободен
Eldin HUSEINOVIC - слободен

Lazar DANIC - Tadej BLAZEVSKI   6-0, 6-0
Svetlin KEREMEDCHIEV [2] - слободен


Fatma IDRIZOVIC [1, WC]- слободна
Arina ARIFULLINA [WC]  - Tina SLAMKOVA  6-1, 6-1
Tsveta RADEVA [WC] - слободна
Ivona SERAFIMOSKA [15, WC] - слободна
Chara GRAMMATIKAKI [11] -слободна
Aleksandra VASILEVSKA - слободна
Matea DAPCEVSKA -слободна
Stefanija KIROVSKA [6]  -- слободна
Mihaela TSONEVA [4] -слободна
Natalija NIKOLIC -слободна
Monika TEMKOVA - слободна
Weronika SZALEK [13] - слободна
Simona ANGELOVA [9]  -  слободна
Jora BITRI - слободна
Srna KOCHISHKI - слободна
Miray KONAR [7] - слободна
Vesa GJINAJ [8] -слободна
Slobodanka LOZANOVSKA - слободна
Defne CIRPANLI [12] - слободна
Marijana PEJCINOVSKA - слободна
Elina BUYUKLIEVA [14, WC] -слободна
Erina POPOVA - слободна
Jovana NIKOLIC - слободна
Aleksandra SIMEVA [3]  - слободна
Stefania PANTAIA [5] -слободна
Emilijana RIZOSKA - слободна
Eleftehria KOUTSOTOLIS  - слободна

Iva KUZMANOSKA [10]  -  слободна
Arbina JAJI [16]  - слободна
Valentina CISTICOVA - слободна
Ayris KILIC -Ksenija MANEVSKA  6-0, 6-3
Iva DIVAC [2, WC] -слободна



Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup