Вести
Бојан поразен во 1/2 финале на Пловдив Куп  15-04-2016
  Бојан Јанкуловски  денес го заврши настапот во 1/2 финалето на главниот турнир, на ИТФ Јуниорскиот турнир кој е 2 категорија Пловдив Куп, кој се одржува во Пловдив Бугарија.

Бојан кој е поставен за 4 носител на турнирот (64 на ИТФ)   денес загуби во 1/2 финале игра од Nikita MASHTAKOV (UKR) 149 на ИТФ, со резултат 6-7(3), 6-1, 4-6


1/2 финале главен турнир
Bojan JANKULOVSKI (MKD) [4] 6-7(3), 6-1, 4-6 Nikita MASHTAKOV (UKR)

1/4 финале главен турнир
Bojan JANKULOVSKI (MKD) [4]  6-2, 7-5  Ergi KIRKIN (TUR) [5]
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup