Вести
Горазд денес загуби во 1/4 финале во Турција  14-12-2018
Македонскиот Дејвис Куп репрезентативец, Горазд Србљак денес загуби во 1/4 финалниот натпревар на ITF World Tennis Tour, F40, во Анталија, Турција.
Горазд во 1/4 финале загуби од 8 носител на турнирот Dejan KATIC (SRB) [8] со резултат 4-6, 2-6.

На истиот турнир настапуваше и Бесир Дургути кој во 2 коло беше поразен од, денешниот противник на Горазд, Dejan KATIC (SRB) [8] , со резултат 3-6, 2-6

Комплетни резултати на македонските тенисери на овој турнир:

1/4 финале
Gorazd SRBLJAK (MKD) 4-6, 2-6 Dejan KATIC (SRB) [8]  

2 коло
Dejan KATIC (SRB) [8]     6-3 6-2     Besir DURGUTI (MKD)
Gorazd SRBLJAK (MKD)     Walkover    Nerman FATIC (BIH) [4]

1 коло
Besir DURGUTI (MKD)     6-1 6-0     Umut AKKOYUN (TUR)
Gorazd SRBLJAK (MKD)     6-0 6-2     Tomas VANKO (SVK)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup