Вести
Јотовски запрен во 1/4 финале на Ф15 Турција  19-04-2018
Македонскиот тенисер Tomislav JOTOVSKI (MKD)оваа недела настапува на ИТФ Фјучерс турнирот Ф 15 во Анталија Турција со награден фонд 15000 УСД.
Tomislav JOTOVSKI (MKD) овој турнир го стартуваше со голема победа во 1 коло против третиот носител  Marsel ILHAN (TUR) кој во моментов е рангиран на 303 м,есто на АТП ранг листата, но во 2015 година беше 77.
Tomislav JOTOVSKI (MKD 528 на АТП) него го победи со резултат 6-1, 6-2.

Денес во 2 коло Tomislav JOTOVSKI (MKD 528 на АТП) продолжи со успешниот настап против Италијанецот Davide GALOPPINI (ITA) (572 на АТП) кого го победи со резултат 4-6, 6-4, 6-3.

Tomislav JOTOVSKI (MKD) загуби во 1/4 финале од Pavel NEJEDLY (CZE)  со резултат 1-6, 2-6

1/4 финале
Tomislav JOTOVSKI (MKD)  1-6, 2-6  Pavel NEJEDLY (CZE)  

2 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)  4-6, 6-4, 6-3 Davide GALOPPINI (ITA)

1 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-1 6-2     Marsel ILHAN (TUR) [3] 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup