Вести
Ведран и Ѓорѓи денес загубија во 1/4 финале на Дема Куп до 16  11-07-2018
Македонските јуниори Ведран Радоњанин, Ѓорѓи Јанкуловски, Александра Симева оваа недела настапуваат на Тенис Европа Дема Куп 2018 до 16 години, во Софија, Бугарија.

Турнирот е 2 категорија.

До сега Македонските тенисери ги постигнаа следните резултати:

1/4 финале (11.07.2018)
Vedran RADONJANIN [5] 3-6, 3-6  Petr NESTEROV [1] 
Gjorgji JANKULOVSKI [6] 1-6, 1-6  Mario RADEV [3] 


2 коло
Vedran RADONJANIN [5]  62, 60 Mert ARABACI [Q] 
Gjorgji JANKULOVSKI [6] 75, 62 Oliver SABO RAC 

1 коло
Aleksandra SIMEVA [3] 26, 64, 26 Mihaela TSONEVA 
Vedran RADONJANIN [5]  60, 60 Luchezar KARAKASHEV [LL] 
Gjorgji JANKULOVSKI [6] 61, 62 Viktor YANEV 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup