Вести
Јана победник во двојки на Битола Опен 2017 12 години  26-05-2017
Оваа недела на терените на тенискиот клуб Битола-Битола, се одржува Тенис Европа турнир БИТОЛА ОПЕН 2017  за јуниори и јуниорки до 12 години.

Денес на распоред се финалните натпревари во поединечна конкуренција

Финале 26.05.2017
Michaela LAKI- Athina PITTA 6-0, 6-0
Dimitar PENCHEV- Branko DJURIC 1-6, 1-6

Jana STOJANOVA /Gabriela MITEVA  - Kseniia SAENKO / Arina ARIFULLINA 6-0, 6-4
Branko DJURIC / Zoran LUDOSKI  -  Dimitar PENCHEV/ Georgi GEORGIEV 6-1, 6-2

Од македонските јуниори најдобар резултат постигна Јана Стојанова која загуби вчера во 1/2 финале од Michaela LAKI со резултат 2-6, 0-6.

На турнирот до сега се постигнати следните резултати:

1/2 финале
Jana STOJANOVA - Michaela LAKI 2-6, 0-6
Athina PITTA - Kseniia SAENKO 6-4, 6-0

Dimitar PENCHEV - Emil DAPCEVIC 7-5, 6-1
Branko DJURIC -Georgi GEORGIEV  6-1, 6-0


1/4 финале
Emil DAPCEVIC- Borjan NIKOLOVSKI  7-5, 6-1
Dimitar PENCHEV -Apostolos GRAMMATIKOULIS 3-6, 6-3, 6-1
Branko DJURIC -Achilefs Rafail KOUSARIDIS 6-0, 6-1
Georgi GEORGIEV -Filip STOJANOVSKI  4-6, 6-1, 6-3

Michaela LAKI - Angela GANEVA 6-1, 6-1
Jana STOJANOVA - Ariadni Symela KOKOULA 6-2, 6-1
Athina PITTA - Klio Maria IOANNOU 6-2, 6-1
Kseniia SAENKO -Anja STANKOVIC  6-7, 6-4, 6-2

2 коло главен турнир
Zoran LUDOSKI - Emil DAPCEVIC  4-6, 1-6
Borjan NIKOLOVSKI - Carl DEGENHARDT 6-3, 6-1
Alexander NARUTSKIY - Dimitar PENCHEV 1-6, 0-6
Petar IGESKI - Apostolos GRAMMATIKOULIS 0-6, 0-6
Luka JANKULOSKI - Achilefs Rafail KOUSARIDIS 5-7, 3-6
Branko DJURIC - Carl LABITZKE [WC] 6-3, 6-1
Aleksandar DASKALOVIC -
Georgi GEORGIEV 0-6, 5-7
Borjan GJUKOVIC - Filip STOJANOVSKI 6-4, 6-7, 4-6

Michaela LAKI- Nina MARINKOVIKJ 6-0, 6-0
Iva DANEVA - Angela GANEVA  1-6, 2-6
Tessa Johanna BROCKMANN -Ariadni Symela KOKOULA 4-6, 1-6
Jana STOJANOVA - Arina ARIFULLINA 6-0, 6-2

Athina PITTA - Kejsi LOHJA [A] 6-0, 6-0
Klio Maria IOANNOU- Emilijana RIZOSKA 6-1, 6-0
Kseniia SAENKO -Clara VON PESCHKE 6-1, 6-1
Anja STANKOVIC  Srna KOCHISHKI 6-3, 6-2

1 коло главен турнир
Zoran LUDOSKI -слободен
Marko STOILKOVSKI - Emil DAPCEVIC  2-6, 1-6
Carl DEGENHARDT - Achilleas PAPATHANASIOU 6-0, 6-0
Borjan NIKOLOVSKI - Melos NALLBANI  6-3, 6-1
Alexander NARUTSKIY - Amar HUSEINOVIC 6-4, 6-2
Dimitar PENCHEV - Regi HALILI 6-0, 6-0
Petar IGESKI - Arbin KORO  6-2, 6-2
Apostolos GRAMMATIKOULIS - Martin HRISTOVSKI  6-0, 6-0
Achilefs Rafail KOUSARIDIS - Bjorn NALLBANI [A] 6-1, 6-0
Luka JANKULOSKI - Ylli BERISHA 6-2, 6-2
Branko DJURIC - Nikola TOMOVSKI [WC]  6-0, 6-0
Carl LABITZKE [WC] - Luka SIMIC [WC]  6-0, 6-0
Aleksandar DASKALOVIC - Drinor SHAMOLLI [WC]  6-2, 6-1
Georgi GEORGIEV - Milos GUGUCEVSKI  6-0, 6-0
Borjan GJUKOVIC - Arlind HAJRIZI  6-0, 6-1
Filip STOJANOVSKI -слободен

Michaela LAKI -слободна
Nina MARINKOVIKJ - Juna DANI [A] 6-0, 6-0
Angela GANEVA - Iva JOVANOVA  6-3, 6-2
Iva DANEVA- Irmak OZTURK  6-1, 6-0
Tessa Johanna BROCKMANN -слободна
Ariadni Symela KOKOULA- Ilina BELEVA [A]  6-1, 6-0
Arina ARIFULLINA - Aja BROQI  6-3, 6-2
Jana STOJANOVA -слободна
Kejsi LOHJA [A] - Ivana MICEVA [WC]  6-2, 6-3
Athina PITTA - Forta MORINA 6-0, 6-0
Klio Maria IOANNOU - Rositsa DENCHEVA 6-4, 7-5
Emilijana RIZOSKA -слободна
Kseniia SAENKO - Gabriela MITEVA  6-1, 6-3
Clara VON PESCHKE - Klara KOKEV 6-1, 6-2
Srna KOCHISHKI -Gresi BAJRI 6-2, 6-2
Anja STANKOVIC -слободна

1 коло разигрување-утешен турнир
Achilleas PAPATHANASIOU - слободен
Luka SIMIC [WC]- Arlind HAJRIZI 6-1, 6-0
Ylli BERISHA- слободен
Marko STOILKOVSKI -Regi HALILI 6-0, 6-0
Milos GUGUCEVSKI  - Melos NALLBANI  1-6, 4-6
Nikola TOMOVSKI [WC]- Arbin KORO службена победа Коро
Drinor SHAMOLLI [WC] - Bjorn NALLBANI [A]  6-1, 6-2
Martin HRISTOVSKI  -слободен

Klara KOKEV -слободна
Gresi BAJRI - Irmak OZTURK 
Ilina BELEVA [A]-слободна
Forta MORINA- слободна
Juna DANI [A] -слободна
Ivana MICEVA [WC]-слободна
Iva JOVANOVA - Aja BROQI 
Rositsa DENCHEVA - слободна
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup