Вести
Симева запрена во 1/4 финале во Русија  11-01-2018
Македонската тенисерка Александра Симева го заврши настапот на турнирот Кремлин Куп, во Ризан, Русија. Турнирот беше 1 категорија, а Александра стигна до 1/4 финалето во поединечна конкуренција.

Комплетни резултати кои ги постигна Симева на овој турнир:
1 коло
Aleksandra SIMEVA [11]- слободна
 
2 коло
Aleksandra SIMEVA [11] -Anna SEMENOVA 6-3, 4-6, 6-4
3 коло
Aleksandra SIMEVA [11] - Tatiana PUSHKINA [8] 7-6(2), 7-5
1/4 финале
Aleksandra SIMEVA [11] - Ekaterina MAKLAKOVA [4] 2-6, 6-7(4)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup