Вести
Лина денес загуби во 1/2 финале во Португалија  02-06-2018
Најдобро рангираната македонска тенисерка, го заврши настапот на ИТФ турнирот Óbidos Ladies Open - Championships, вреден 25.000УСД, кој се одигрува во Обидос, Португалија.

Lina GJORCHESKA (469 на ВТА) , денес загуби во 1/2 финалето од Dejana RADANOVIC (SRB) [4]  со резултат 1-6, 4-6.


1/2 финале 02.06.2018
Lina GJORCHESKA (MKD)-1-6, 4-6 Dejana RADANOVIC (SRB) [4]  
1/4 финале
Lina GJORCHESKA (MKD) 6-4, 4-1 Lena RUEFFER (GER)

2 коло

Lina GJORCHESKA (MKD)     5-7 6-0 6-4     Anna KLASEN (GER) 

 

1 коло

Lina GJORCHESKA (MKD)     6-2 7-6(6)     Olga SAEZ LARRA (ESP) [2]

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup