Вести
Јотовски запрен во 1 коло на Тунис Ф2  17-01-2018

Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски, оваа недела на настапува на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 15.000усд во Тунис.


Тој во моментов е рангиран на 575 место на АТП ранг листата, а денес во 1 коло игра против Италијанецот Nicolo TURCHETTI 819 на АТП ранг листата.

поединечна конкуренција
1 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI   4-6, 7-5,3-6 Nicolo TURCHETTI

1 коло конкуренција на двојки
Javier BARRANCO COSANO (ESP) / Sergi PEREZ CONTRI (ESP) [4]     6-3 6-3     Tomislav JOTOVSKI (MKD) / Milos NIKOLIC (SRB)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup