Вести
Јотовски загуби во 1/4 финале во Австрија  12-07-2018
Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски, оваа недела настапува на ИТФ турнир вреден 15000 УСД во Крамзах, Австрија
Томи е поставен за 2 носител на турнирот и во 1 коло го победи Австриецот Philipp SCHROLL (AUT) со резултат 7-6(4), 61, во 2 коло Аргентинецот Fermin TENTI (ARG) со резултат 61, 36, 64, а денес загуби во 1/4 финалето од Бразилецот Eduardo DISCHINGER (BRA) со резултат 06,61,67(2)

1/4 финале
Eduardo DISCHINGER (BRA)     6-0 1-6 7-6(2)     Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]
2 коло
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]     6-1 3-6 6-4     Fermin TENTI (ARG)
1 коло
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]     7-6(4) 6-1     Philipp SCHROLL (AUT)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup