Вести
Илин Станкоски загуби во 1/2 финале на Битола Опен 2016  26-05-2016
На терените на тениски клуб Битола-Битола, денес се играат 1/2 финалните натпревари во поединечна конкуренција.
Од македонските тенисери во 1/2 финалињата настапува само Илин Станкоски кој игра против Dragomir DRAGANOV

1/2 финале
Ilin STANKOSKI- Dragomir DRAGANOV 0-6, 2-6
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup