Вести
Ѓорѓи победник во двојки на Скопје Опен 2018  05-05-2018
 На терените на тенискиот клуб Југ-Скопје од Скопје, на ИТФ јуниорскиот турнир Скопје Опен 2018 година за јуниори и јуниорки до 18 години, денес на распоред се натпреварите од 1/2 финале во поединечна конкуренција и финале во конкуренција на двојки.
Ѓорѓи Јанкуловски заедно со неговиот партнер во двојки
Luka JANKOVIC (SRB) победи ја  финалето против против Руската двојка кои се 1 носител на турнирот Matvei ALEKSANDROV (RUS) / Marat SHARIPOV (RUS) [1]  
со резултат 6-3, 6-3

До сега се постигнати следните  резултати:

ФИНАЛЕ ДВОЈКИ

Luka JANKOVIC (SRB) / Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)     6-3 6-3     Lazar MILICEVIC (SRB) / Matic PODLIPNIK (SLO) [3]

Saara ORAV (EST) / Julie SAPPL (SUI) [7]     Walkover    Pia LOVRIC (SLO) / Laura MASIC (CRO) [4]

 

 

1/2 финале

Lazar MILICEVIC (SRB) [4]     6-4 6-4     Stefan IVIC (SRB) [11]

Kristian KUBIK (CZE) [2]     5-7 6-0 6-4     Simeon TERZIEV (BUL)

 

1/2 финале

Dariya RADULOVA (BUL) [8]     7-5 6-1     Laura MASIC (CRO)

Saara ORAV (EST) [2]     6-2 6-1     Eleni FASOULA (GRE)

 

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup