Вести
Јотовски утре во 1/4 финале  26-05-2016


Најдобро рангираниот македонски тенисер (640 на АТП) Томислав Јотовски утре настапува во 1/4 финале на главниот турнир на БиХ Ф3, КИСЕЉАК ОПЕН 2016, после денешната победа во 2 коло против Хрватот Duje KEKEZ (CRO) [4 носител на турнирот 485 на АТП] со резултат 6-3, 3-6, 6-1 

Тој утре во 1/4 финалето игра против Dejan KATIC (SRB) кој е рангиран на 825 место на АТП.

Комплетни резултати на Јотовски од овој турнир:

1 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-0 6-2     Srdjan JAKOVLJEVIC (SRB) 

2 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-0 6-2    Duje KEKEZ (CRO) [4] 

1/4 финале
Tomislav JOTOVSKI (MKD)  Dejan KATIC (SRB)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup