Вести
Ана загуби во 1/2 финале на Ниш Опен 16  21-07-2017
 Ана Ристевска (75 на Теннис Европа до 16 години) денес загуби во 1/2 финалниот натпревар во поединечна конкуренција на Тенис Европа турнирот Ниш Опен 2017 за јуниори и јуниорки до 16 години, кој се одржува во Ниш, Србија.

Ана на овој турнир ги постигна следните резултати:
1/2 финале
Ana RISTEVSKA [1] - Hoi Ki Jenny WONG [7] 4-6, 7-6(5), 3-6
1/4 финале
Ana RISTEVSKA [1] - Diana NEKHOROSHEVA [8]  6-2, 6-0
3 коло
Ana RISTEVSKA [1] -Emilija KOJCIC [15, WC]  6-3, 6-7(4) 6-2
2 коло
Ana RISTEVSKA [1] - Мirjana RAGASTOVAC   6-4, 6-0
1 коло
Ana RISTEVSKA [1] -слободна
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup