Вести
Лина од утре на 50.000 усд во Бурса, Турција  11-07-2016

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа (251 на ВТА, најдобар ранг во историјата на македонскиот женски тенис  и 199 место во конкуренција на двојки) од утре ќе го започне настапот на турнирот вреден 50.000 УСД во Бурса, Турција.

Таа во моментот на листата на примени тенисерки на турнирот е 8.

И посакуваме многу успех
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup