Вести
5 ден главен турнир ИТФ јуниорски турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  29-04-2017


Денес на распоред се 1/2 финалните натпревари во поединечна конкуренција и финалето во двојки, каде играат единствените претставници од Македонија Обрад Марковски и Лука Љубен Андонов на ИТФ јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017

финале двојки
Fabrizio ANDALORO (ITA) / Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]     6-1 6-2     Luka Ljuben ANDONOV (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD)

1/2 финале поединечно
Stefan DRAGOVIC (MNE)     6-1 7-5     Filip MISOLIC (AUT)
Emiliano MAGGIOLI (ITA) [3]     6-3 4-6 6-3     Marko VUJIC (AUT)

Maria TIMOFEEVA (RUS) [7]     6-7(5) 6-4 2-3 Retired    Francesca CURMI (MLT) [6]
Giorgia DI MUZIO (ITA)     6-2 7-6(2)     Jovana BABIC (SRB) [8]

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup