Вести
Fed Cup репрезентацијата заминува утре за Улцињ  08-04-2016
Македонската Фед Куп репрезентација заминува утре, 09.04.2016 година, на Фед Куп натпреварите од Третата Евро Африканска Зона. На овој настан ќе настапуваат следните репрезентации:

1.  АЛЖИР
-    Amira Benaissa
-    
Yassamine Boudjadi
-    
Lynda Benkaddour
-    Ines Ibbou 
Капитен Assia Halo (ALG)
2. ЕРМЕНИЈА
-
Ani Amiraghyan
-
Lusine Chobanyan
-
Ani Safaryan

Капитен Gayane Movsisyan (ARM)
3. КИПАР
- Eliza Omirou
- Maria Siopacha
- Anna Savchenko
- Themis Haliou
Капитен Photos Kallias (CYP)
4. МАКЕДОНИЈА:
- Magdalena Stoilkovska
- Katarina Marinkovikj
- Elena Jankulovska
- Nora Hristovska

Капитен Дејан Маринковиќ (MKD)
5. ГРЦИЈА
- Maria Sakkari
-
Despina Papamichail
-
Eleni Daniilidou
-
Eleni Christofi
Капитен Stavros Michalopoulos (GRE)
6. ИСЛАНД
-
Hera Brynjarsdottir
-
Anna Soffia Gronholm
-
Selma Oskarsdottir
-
Hekla Maria Jamila Oliver
Капитен Jon-Axel Jonsson (ISL)
7. ИРСКА
- Georgia Drummy
-
Jennifer Timotin
-
Anna Bowtell

Капитен Yvonne Doyle (IRL)
8. КОСОВО
- Edita Raca
- Anduena Latifi
- Fiona Polloshka
- Gerta Statovci
Капитен Arben Islami
9. ЛУКСЕМБУРГ
- Mandy Minella
-
Eleonora Molinaro
-
Claudine Schaul
-
Merima Mujasevic
Капитен Anne Kremer (LUX)
10. МАДАГАСКАР
-
Sandra Andriamarosoa
-
Zarah Razafimahatratra
-
Seheno Razafindramaso
-
Faniry Andrianjafitrimo
Капитен Natacha Randriantefy (MAD)

11. МАЛТА
- Elaine Genovese
-
Katrina Sammut
-
Brenda Galea
-
Maria Giorgia Farrugia Sacco
Капитен Elaine Genovese (MLT)
12. МОЛДАВИЈА
-
Daniela Ciobanu
-
Julia Helbet
-
Alexandra Zaicenco
-
Vitalia Stamat
Капитен Andrei Andreev (MDA)
13. ЦРНА ГОРА
-
Danka Kovinic
-
Ana Veselinovic
-
Anja Draskovic
-
Edisa Hot
Капитен Ivan Nikolic (MNE)
14. МАРОКО
-
Rita Atik
-
Diae El Jardi
-
Ghita Benhadi
-
Zaineb El Houari
Капитен  Mehdi Tahiri (MAR)
15. МОЗАМБИК
-
Claudia Sumaia
-
Marieta De Lyubov
- Nhamitambo
Erica
- Nicole Monjane Dias

Капитен Junior Jonas Alberto (MOZ)
16. НОРВЕШКА
-
Ulrikke Eikeri
-
Melanie Stokke
-
Andrea Raaholdt
-
Malene Helgo
Капитен Jorgen Vestli (NOR)
17. ТУНИС
-
Ons Jabeur
-
Chiraz Bechri
-
Mouna Bouzgarrou
-
Diana Chehoudi
Капитен Chaker Ben Amor (TUN)

Комплетната номинација од сите држави можете да ги спуштете на следниот линк.

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup