Вести
Јотовски утре игра 1/2 финале на Мацедониа Фи Тенниспарк Опен 2017  28-07-2017
     
 

Оваа недела на терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје се играат натпреварите од главниот турнир на првиот ИТФ Фјучерс турнир Мацедониа Ф1, Тенниспарк Опен 2017.

Утре ба распоред ќе бидат 1/2 финалните натпревари од првиот турнир и 1 коло квалификации од вториот турнир Мацедониа Ф2  Тенниспарк Опен 2017.

Од македонските тенисери Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]се пласира во 1/2 финалето на турнирот и ќе игра против 2 носител на турнирот Австриецот Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 

1/2 финале
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]   Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 
Rrezart CUNGU (MNE)     против победникот од дуелот Nino SERDARUSIC (CRO) [3]     Claudio FORTUNA (ITA) [5]    

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup