Вести
Јана, Марко и Лука денес во 1/4 финале на ТЕ турнир до 12 години во Улцињ  26-04-2017
 Македонските јуниори до 12 години ова недела настапуваат на Тенис Европа турнир до 12 години Bellevue Cup 2017, во Улцињ Црна Гора.

Македонските јуниори до 12 години до сега ги постигнаа следните резултати

1/4 финале главен турнир, 26,04,2017
Luka JANKULOSKI [Q] -Goran ZGOLA 2-6, 0-6
Marko STOILKOVSKI -Milan RISTOV  6-2, 7-6(3)

Jana STOJANOVA - Leticia TAROCCO 6-3, 6-4


2 коло главен турнир
Borjan NIKOLOVSKI - Edin MULALIC 4-6, 3-6
Luka JANKULOSKI [Q] - Eno HASA  7-6(5), 4-6, 6-3
Marko STOILKOVSKI - Andrija ZAGORAC [Q]  6-4, 6-4
Filip STOJANOVSKI [Q] - Emil DAPCEVIC  0-6, 2-6

Jana STOJANOVA - Andjela LAZAREVIC [Q]  6-3, 6-1

1 коло главен турнир
Borjan NIKOLOVSKI - Ruslan SERAZHETDINOV [Q]  7-5, 7-6(6)
Luka JANKULOSKI [Q] - Drinor SHAMOLLI 6-1, 6-1
Marko STOILKOVSKI - Andrej LAKIC  6-2, 6-3
Filip STOJANOVSKI [Q] - Arbin KORO  6-0, 6-0

Iva DANEVA - Anja JOVOVIC 4-6, 4-6
Jana STOJANOVA - Sofya VEDERNIKOVA [WC]  6-0, 6-0
Klara KOKEV [Q] - Aldiana LAZOJA  2-6, 1-6
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup