Вести
2 ден главен турнир ИТФ јуниорски турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  26-04-2017
 

На терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје, се игра главниот турнир на ИТФ јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017.

Денес комплетно се одиграа натпреварите од 1 коло поединечно и двојки

Melody HEFTI (SUI)     6-4 7-5     Varvara GRIVA (GRE) [1]

Gaia BANDINI (ITA)     6-2 7-5     Nina RUDIUKOVA (RUS)

Anastassiya TIMOFEYEVA (KAZ)     6-4 5-7 6-2     Jana OGNJANOVSKA (MKD)

Maria TIMOFEEVA (RUS) [7]     6-3 6-1     Emilija KOJCIC (SRB)

Saara ORAV (EST) [4]     6-1 6-3     Nora HRISTOVSKA (MKD)

Maja MAKORIC (SLO)     7-5 6-2     Daria KRASNOVA (RUS)

Linda CAGNAZZO (ITA)     7-5 6-3     Sophie LUESCHER (SUI)

Francesca CURMI (MLT) [6]     7-6(3) 6-1     Jana TANEVSKA (MKD)

Perla NIEUWBOER (NED) [5]     6-3 6-1     Marie METTRAUX (SUI)

Marija ELENOVA (MKD)     6-0 6-4     Aleksandra STROMOVA (RUS)

Giorgia DI MUZIO (ITA)     6-4 3-6 6-4     Ema HORVAT (SLO)

Katarina MARINKOVIKJ (MKD) [3]     6-3 2-6 6-4     Rozalina YOUSEVA (BUL)

Jovana BABIC (SRB) [8]     4-6 7-5 6-3     Mariya POLISHCHUK (RUS)

Linda ALESSI (ITA)     6-2 6-3     Viktorija VESELINOVA (MKD)

Iuliia NIKITINA (RUS)     7-5 6-1     Vera TAGASHEVA (UKR)

Zeynep Naz OZTURK (TUR) [2]     6-1 6-2     Denisa Elena GHEORGHE (ROU)

 

Mihailo POPOVIC (SRB) [1]     6-3 6-3     Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)

Stefan DRAGOVIC (MNE)     6-1 6-4     Vito TONEJC (CRO)

Luka STOJANOVIC (SRB)     6-4 2-6 6-4     Lorenzo LORUSSO (ITA)

Kristijan JUHAS (SRB)     6-0 6-3     Harry SIMAIOFORIDIS (GRE) [6]

Fabrizio ANDALORO (ITA) [4]     6-4 4-6 7-5     Leandros MISDRAHIS (GRE)

Luka JANKOVIC (SRB)     6-3 6-3     Obrad MARKOVSKI (MKD)

Filip MISOLIC (AUT)     6-3 6-0     Stepan PECAK (CZE)

Stefan SUVAJAC (SRB)     6-2 7-5     Raphael LOUKAS (GER) [7]

Viktor JOVIC (SRB) [5]     4-6 6-3 6-3     Simone CACCIAPUOTI (ITA)

Aitor ZERDILAS HERRERA (GRE)     6-3 2-6 7-5     Tin DIZDAREVIC (CRO)

Gleb BLEKHER (CAN)     6-2 6-1     Prohor CAMUROVSKI (MKD)

Emiliano MAGGIOLI (ITA) [3]     6-3 5-7 6-2     Sabit SUNTIC (SRB)

Maksim BOGDANOVICH (USA) [8]     7-6(4) 6-2     Emir SENDOGAN (TUR)

Andrija PAVLOVIC (SRB)     6-2 6-3     Mile MATIC (CRO)

Marko VUJIC (AUT)     6-0 6-0     Marco MATTEOLI (ITA)

Vanja DOBRNJAC (SRB)     7-6(4) 6-1     Paris PENTOUSIS (GRE) [2]


1 коло двојки

Fabrizio ANDALORO (ITA) / Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]     6-1 6-4     Kristijan JUHAS (SRB) / Andrija PAVLOVIC (SRB)

Tin DIZDAREVIC (CRO) / Tin KRSTULOVIC (SLO)     4-6 6-4 [10-8]     Patrik STEPANIC (CRO) / Vito TONEJC (CRO)

Viktor JOVIC (SRB) / Marko VUJIC (AUT) [3]     6-2 6-2     Luka STOJANOVIC (SRB) / Stefan SUVAJAC (SRB)

Maksim BOGDANOVICH (USA) / Stefan DRAGOVIC (MNE)     6-4 6-4     Andrej ANDREEVSKI (MKD) / Prohor CAMUROVSKI (MKD)

Mario GERASIMOSKI (MKD) / Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)     6-0 6-3     Relja ESKIC (SRB) / Luka JANKOVIC (SRB)

Simone CACCIAPUOTI (ITA) / Marco MATTEOLI (ITA)     4-6 6-2 [10-6]     Gleb BLEKHER (CAN) / Mile MATIC (CRO) [4]

Luka Ljuben ANDONOV (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD)     6-2 6-3     Lorenzo LORUSSO (ITA) / Leandros MISDRAHIS (GRE)

Raphael LOUKAS (GER) / Paris PENTOUSIS (GRE) [2]     6-1 7-6(2)     Vanja DOBRNJAC (SRB) / Nemanja SUBANOVIC (SRB)

 

Melody HEFTI (SUI) / Sophie LUESCHER (SUI)     7-6(4) 2-6 [10-7]     Perla NIEUWBOER (NED) / Zeynep Naz OZTURK (TUR) [1]

Iuliia NIKITINA (RUS) / Maria TIMOFEEVA (RUS)     6-4 6-7(5) [10-8]     Jana TANEVSKA (MKD) / Viktorija VESELINOVA (MKD)

Ema HORVAT (SLO) / Anja TRBEZNIK (SLO)     7-6(3) 3-6 [10-7]     Marie METTRAUX (SUI) / Saara ORAV (EST) [3]

Linda ALESSI (ITA) / Gaia BANDINI (ITA)     6-3 6-3     Maja MAKORIC (SLO) / Urska VELEC (SLO)

Francesca CURMI (MLT) / Emilija KOJCIC (SRB)     6-4 6-3     Darija KRZOVSKA (MKD) / Katarina MARINKOVIKJ (MKD)

Jovana BABIC (SRB) / Aleksandra STROMOVA (RUS) [4]     3-6 6-3 [10-8]     Daria KRASNOVA (RUS) / Mariya POLISHCHUK (RUS)

Mina DASKALOVIC (MKD) / Jana OGNJANOVSKA (MKD)     4-6 6-4 [10-6]     Denisa Elena GHEORGHE (ROU) / Julie SAPPL (SUI)

Linda CAGNAZZO (ITA) / Varvara GRIVA (GRE) [2]     6-0 6-1     Nina RUDIUKOVA (RUS) / Vera TAGASHEVA (UKR)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup