Вести
Лина за успешан старт на 25000 Падова, Италија  07-06-2016
Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа (272 на ВТА) од денес го започнува настапот на 25,000 УСД Падова турнирот кој се игра во Падова Италија.

Лина во 1 коло од главниот турнир таа ја победи Венецуелката
Gamiz, Andrea (344 на ВТА) со резултат 6-2, 5-7, 6-1


1 коло

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup