Вести
Јана победник на Источно Европскиот шампионат- 1 недела  10-03-2019
          
   Јана Стојанова         Ива Јованова     Марко Стоилковски  Борјан Николовски     Илија Мартиноски

Македонската Јуниорска репрезентација го заврши настапот на 1 недела на Источно Европскиот Шампионат за јуниори и јуниорки до 14 години, во Анталија, Турција.

Јана Стојанова и Ива Јованова го одиграа македонското дерби на Источно Европскиот Шампионат -1 недела, и Јана извојува победа со резултат  6-4, 7-5.
Марко Стоилковски, во финалето загуби од 4 носител на турнирот Edin MULALIC [4] со резултат 7-5, 4-6, 1-6.
Конечен пласман на македонските репрезентативци:
Јана Стојанова-1 место
Ива Јованова-2 место
Марко Стоилковски-2 место
Борјан Николовски -19 место
Ива Јованова и Јана Стојанова- двојки= 2 место
Борјан Николовски и Марко Стоилковски-6 место
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup