Вести
Лина загуби во 1/2 финале на на 50.000$ Истанбул  14-04-2016

  
(преземена фотографија од Сител)

Најдобро рангираната македонска тенисерка Lina GJORCHESKA (MKD) (311 на ВТА) постигна огромен успех со пласманот во 1/2 финале на турнирот 50.000$ Истанбул. Таа денес загуби во 1/2 финалето од Barbora STEFKOVA (CZE) со резултат 3-6, 3-6


1/2 ФИНАЛЕ
Lina GJORCHESKA - Barbora STEFKOVA (CZE) 3-6, 3-6

КОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ НА ЛИНА ОД ТУРНИРОТ
1/4 финале
Lina GJORCHESKA -   Cristina DINU (ROU) [7] 1-6, 6-3, 6-4
2 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA - Polina LEYKINA (RUS) [3]  1-6, 7-5, 7-6(2)
1 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA - Freya CHRISTIE 6-4, 5-7, 7-6 (4)
КВАЛИФИКАЦИИ
1 коло квалификации
Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-4 6-2     Yana SIZIKOVA (RUS)
2 коло квалификации
Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-4 6-0     Melis SEZER (TUR)
3 коло квалификации
Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-2 7-5     Karolina STUCHLA (CZE)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup