Вести
Лина со успешен старт на ИТФ 25000 УСД Рим  09-05-2017


Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ женскиот турнир 25,000 УСД Рим.


Таа со 181 ранг на ВТА е поставена за 2 носителка и денес во 1 коло од главниот турнир ја победи квалификантктата  Ilona KREMEN со резултат 3-6, 6-2, 6-2

1 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA (MKD) [2]     3-6 6-2 6-2     Ilona KREMEN (BLR)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup