Вести
Македонските тенисери на Ф11 во Тунис  23-03-2016
   
 Томислав Јотовски                                  Шендрит Деари                                                         Стефан Мицов

Македонските тенисери Томислав Јотовски, Шендрит Деари и Стефан Мицов, оваа недела настапува на ИТФ Машкиот Фјушерс турнир во Хамамерт, Тунис Ф11.
Томи и Дити настапуваа директно на главниот турнир каде се поразени во 1 коло, а Сетафн е поразен на чекор пред пласманот на главен турнир во 3 коло квалификации.

Подоле се резултатите на македонските тенисери постигнати на овој турнир.

1 коло главен турнир

Roman SAFIULLIN (RUS) [8]     6-4 6-4     Shendrit DEARI (MKD)

Benjamin BALLERET (MON)     6-2 6-2     Tomislav JOTOVSKI (MKD)

 

 

1 коло квалификации

Stefan MICOV (MKD) [7]     BYE   

2 коло квалификации

Stefan MICOV (MKD) [7]     6-2 6-1     Aziz OUAKAA (TUN)

3 коло квалификации

Nicolo TURCHETTI (ITA) [9]     6-3 7-5     Stefan MICOV (MKD) [7]

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup