Вести
Лука запрен во 3 коло во Турција  15-11-2018
Лука Јанкулоски продолжува со настап на Тенис Европа Јуниорски турнир GD Tennis Cup, за јуниори до 12 години, во Анталија, Турција.

После победата во 2 коло, денес  Лука во 3 коло загуби од Bora CANKAYA 1-6, 2-6.
3 коло
Luka JANKULOSKI 1-6, 2-6  Bora CANKAYA 


Комплетни резултати на македонските јуниори на овој турнир.
2 коло
Amar HUSEINOVIC 3-6, 2-6 goksu UNALMISER 
Luka JANKULOSKI 6-1, 6-0 Jonathan EKSTRAND [WC] 

1 коло
Amar HUSEINOVIC - Zaid SHELBAYA [WC]  6-3, 6-3
Luka JANKULOSKI -Cemal KAYA 6-0, 6-3
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup