Вести
1 ден ИТФ јуниорски турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  23-04-2017
 
Од денес 23.04.2017 на терените на тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје, започнуваат квалификациониот турнир за ИТФ јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017.

1 коло квалификации

Christos-Panagiotis DAGLIS (GRE) [1]     BYE   

Luka JANKOVIC (SRB)     6-0 6-2     Mario GERASIMOSKI (MKD)

Relja ESKIC (SRB)     7-6(3) 6-4     Vedran RADONJANIN (MKD)

Tin KRSTULOVIC (SLO) [7]     4-6 6-3 6-1     Patrik STEPANIC (CRO)

Luka STOJANOVIC (SRB) [2]     BYE   

Borut SRAJ (SLO)     6-1 6-4     Filip ANDONOVSKI (MKD)

Simone CACCIAPUOTI (ITA)     6-1 6-0     Stefan RADOVANOVIC (SRB)

Andrej ANDREEVSKI (MKD) [8]     6-3 6-2     Ilya RUDIUKOV (RUS)

Vito TONEJC (CRO) [3]     6-4 6-4     Miroslav CVJETAN (SRB)

Stefan CHALOVSKI (MKD)     6-2 6-1     Ivan ROTAROV (SRB)

Nick CMAGER (SLO)     6-0 6-1     Luka Ljuben ANDONOV (MKD)

Nemanja SUBANOVIC (SRB)     7-5 6-2     Alexandros ROUMPIS (GRE) [5]

Stefan DRAGOVIC (MNE) [4]     6-2 6-4     Strahinja PJERANOVIC (SRB)

Alexander VASYLIEV (UKR)     6-1 7-6(5)     Hristo PLASESKI (MKD)

Mario GESHTAKOVSKI (MKD)     6-1 6-3     Fedor KOROLEV (RUS)

Stefan SUVAJAC (SRB) [6]     6-0 6-0     Fidan AGUSHI (MKD)

 

Martina GESHTAKOVSKA (MKD)     Walkover    Mihaela DJAKOVIC (SRB) [1]

Daria KRASNOVA (RUS)     6-2 6-1     Vasileia GRIVA (GRE)

Maja MAKORIC (SLO)     6-2 6-0     Vittoria PASTORINO (ITA)

Andrijana BRKIC (SRB)     6-2 7-5     Teona VELKOSKA (MKD) [8]

Francesca CURMI (MLT) [2]     6-0 6-0     Ana PETROVSKA (MKD)

Melody TODOROVA (BUL)     6-3 6-1     Meri ZAFIROVA (AUS)

Polina AKIMOVA (RUS)     6-3 6-1     Armina IZIC (BIH)

Jovana SAMOCETA (SRB)     6-2 4-6 6-4     Darija KRZOVSKA (MKD) [6]

Maja RADENKOVIC (SWE) [3]     6-2 7-5     Daniela KOLEVA (MKD)

Giorgia DI MUZIO (ITA)     2-6 6-3 6-2     Urska VELEC (SLO)

Julie SAPPL (SUI)     6-2 6-0     Mina DASKALOVIC (MKD)

Mija LJUBIC (SRB) [7]     6-2 6-2     Berna YAHE (BUL)

Emilija KOJCIC (SRB)     6-2 6-1     Katarina JELUSIC (CRO) [4]

Anja TRBEZNIK (SLO)     6-0 6-0     Irma IDRIZOVIC (BIH)

Jelena KOVAC (SRB)     6-1 6-1     Vladislava SHUMILOVA (RUS)

Valeriia SHEIKINA (UKR) [5]     6-0 6-0     Teodora MICEVA (MKD)

 

2 коло квалификации

Luka JANKOVIC (SRB)     6-4 6-2     Christos-Panagiotis DAGLIS (GRE) [1]

Tin KRSTULOVIC (SLO) [7]     6-2 2-6 7-5     Relja ESKIC (SRB)

Luka STOJANOVIC (SRB) [2]     6-1 6-4     Borut SRAJ (SLO)

Simone CACCIAPUOTI (ITA)     6-1 6-4     Andrej ANDREEVSKI (MKD) [8]

Vito TONEJC (CRO) [3]     6-4 4-6 6-2     Stefan CHALOVSKI (MKD)

Nemanja SUBANOVIC (SRB)     6-4 6-2     Nick CMAGER (SLO)

Stefan DRAGOVIC (MNE) [4]     6-2 6-1     Alexander VASYLIEV (UKR)

Stefan SUVAJAC (SRB) [6]     6-1 6-2     Mario GESHTAKOVSKI (MKD)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup