Вести
Симева на ИТФ 18 во Црна Гора  26-09-2018
Македонката тенисерка Александра Симева, оваа недела настапува на ИТФ јуниорскиот турнир, 5 категорија, за јуниори и јуниорки до 18 години во Никшич, Црна Гора.

Александра Симева (2000 на ИТФ) во 1 коло ја победи Доротеја Петрович од Србија со резултат 64, 62, а денес во 2 коло загуби од 1 носителка на турнирот Украинката Викторија Петренко (238 на ИТФ), со резултат 36, 26


2 коло 26.09.2018
Aleksandra SIMEVA (MKD) 36, 26 Viktoriya PETRENKO (UKR) [1]
1 коло
Aleksandra SIMEVA (MKD)     6-4 6-2     Doroteja PETROVIC (SRB)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup