Вести
Лина утре во 1/4 финале на ИТФ 60000 Тунис  27-04-2017
  

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела ќе настапува на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60.000 УСД во Тунис.

Таа е поставена на 7 носителска позиција и денес во 2 коло победи со резултат 6-3, 6-0 против Julia VULPIO, а утре во 1/4 финалето игра против победничката од натпреварот Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP) [4]  или Georgina GARCIA-PEREZ (ESP).

1/4 финале 28.04.2017
Gjorcheska, Lina - Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP) [4]  или Georgina GARCIA-PEREZ (ESP)

2 коло
Gjorcheska, Lina - 6-3, 6-0 Julia VULPIO (FRA)  

1 коло
Gjorcheska, Lina -3-6, 7-6(2), 6-3 Seguel, Daniela


1 коло двојки
Agnes BUKTA (HUN) / Vivien JUHASZOVA (SVK) [4]     6-2 4-6 [10-7]     Lina GJORCHESKA (MKD) / Ganna POZNIKHIRENKO (UKR)
 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup