Вести
Лина запрена во 2 коло на $25,000 Gyor  12-05-2016

Најдобро рангираната македонска тенисерка Lina GJORCHESKA (266 на ВТА) го зварши настапот на ИТФ женскиот турнир вреден 25,000УСД, $25,000 Gyor, кој се одржува во Гиор, Унгарија.
Lina GJORCHESKA  во 2 коло беше поразена од 2 носитлека на турнирот Австријката Barbara HAAS (175 на ВТА) со резултат 3-6, 4-6

1 коло

Lina GJORCHESKA (MKD)     3-6 6-4 6-1     Marina KACHAR (SRB)

2 коло

Barbara HAAS (AUT) [2]     6-3 6-4     Lina GJORCHESKA (MKD)

 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup