Вести
Симева, Стојанова и Мартиноски на турнир Барцелона  17-09-2018
 


Најдобро рангираните две јуниорки до 14 години, Александра Симева и Јана Стојанова, заедно со тренерот Илија Мартиноски, оваа недела настапуваат на Тенис Европа јуниорскиот турнир SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-16, во Барселона, Шпанија.

Турнирот е 1 категорија.

Овој настап е дел од настапот на националниот тим до 14 години, кој МТФ го организира под покровителство на Тенис Европа и ИТФ.Тие во Барселона пристигнаа вчера, а со настап на 1 коло од главниот турнир започнуваат денес.

1 коло главен турнир
Aleksandra SIMEVA [5] 4-6, 7-5, 6-1 Carla ALONSO [Q] 
Jana STOJANOVA [7] 6-2, 4-6, 2-6 Nahia BERECOECHEA 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup