Вести
Јана Стојанова со дупла круна на Божиќниот турнир во Белград  13-01-2018


Македонските тенисери оваа недела настапуваа на Божиќниот турнир- Тенис Европа турнир до 14 години во Белград, Србија.  Јана беше поставена за 2 носителка на турнирот во поединечна конкуренција.
Јана на овој турнир освои двојна круна, со победите во двојки (петок) и победата во сингл (во Сабота). 

КОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ на македонските тенисери постигнати во
ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА
ФИНАЛЕ
Jana STOJANOVA [2] 6-2, 6-0 Athina PITTA 
1/2 финале
Jana STOJANOVA [2] - Jaquelyn OGUNWALE [3]  6-2, 6-3
1/4 финале
Jana STOJANOVA [2] - Suana TUCAKOVIC [5]  6-2, 6-4
2 коло
Jana STOJANOVA [2] - Laura DUKIC [Q]  7-5, 6-1
Simona ANGELOVA - Teodora MILIC [Q]  1-6, 6-7(6)
Marko STOILKOVSKI -Walker ALLEN 1-6, 5-2 рет Стоилковски

1 коло
Jana STOJANOVA [2] - Lola RADIVOJEVIC [WC] 6-2, 5-7, 6-4
Stefanija KIROVSKA [8] - Emilija ZDRAVKOVIC  3-6, 1-6
Simona ANGELOVA -Anja PETKOVIC [6]  службена победа Симона
Boris MRKEV [4] - Trisztan GUBI  1-6, 5-7
Marko STOILKOVSKI - Mihajlo STANOJEVIC [WC]  7-5, 6-2


КОНКУРЕНЦИЈА на ДВОЈКИ
ФИНАЛЕ
Jana STOJANOVA/Lola RADIVOJEVIC [4]  7-5, 6-4 Suana TUCAKOVIC / Andrea OBRADOVIC [3] 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup