Вести
Симева запрена во 1/4 финале на ТЕ Чачак опен до 14 години  14-06-2017
Оваа недела македонски јуниори до 14 години, настапуваат на Тенис Европа турнирот до 14 години Cacak Open 2017 во Чачак, Србија.

Александра Симева продолжува со успешните настапи на меѓународните турнири. Александра денес игра загуби во 1/4 финале на турнирот од  Andreea Alexandra LILA [12] со резултат 6-3, 5-7, 0-6.

Македонските тенисери на овој турнир ги постигнаа следните резултати:


1/4 финале 15.06.2017
Aleksandra SIMEVA [4] - Andreea Alexandra LILA [12] 6-3, 5-7, 0-6

3 коло главен турнир 14.06.2017
Aleksandra SIMEVA [4] - viktoria VELEVA [15]  6-2, 6-3
Stefanija KIROVSKA [8] - Mia Vukica MILOJEVIC [10] 5-7, 6-2, 3-6
Iva KUZMANOSKA -Divna RATKOVIC [5] 2-6, 4-6

2 коло главен турнир
Boris MRKEV [7] - Liu LE [Q]  2-6, 0-6
Simona ANGELOVA -Bojana NIKCEVIC [9] 6-4, 3-6, 5-7
Aleksandra SIMEVA [4] - Sara DJUNISIJEVIC [WC]  6-4, 6-2
Stefanija KIROVSKA [8] - Nadja MRKIC  6-3, 6-0
Iva KUZMANOSKA - Iva SEPA [11] 6-2, 6-7(7), 6-3

1 коло главен турнир
Boris MRKEV [7] - слободен
Ilin STANKOSKI - Jan DIMITRIJEVIC  3-6, 1-6

Aleksandra VASILEVSKA [Q] - Suana TUCAKOVIC 0-6, 1-6
Simona ANGELOVA - Teodora NIKOLIC 6-3, 6-3
Aleksandra SIMEVA [4] -слободна
Stefanija KIROVSKA [8] -слободна
Iva KUZMANOSKA -Kristyna KOSTELNA 6-3, 4-6, 6-4
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup