Вести
Јана запрена во 1/2 финале во Шпанија  09-11-2018
 Јана Стојанова која е дел од националниот тим до 14 години, го заврши настапот на Тенис Европа Јуниорскиот турнир до 16 години, GUILLERMO VILAS TENNIS ACADEMY TROPHY, кој е турнир 2 категорија и се одржува во  Шпанија.

Јана денес загуби во 1/2 финале  од Athina PITTA [4] .со резултат 3-6, 2-6

комплетни резултати на националниот тим во Шпанија:


1/2 финале 09.11.2018
Jana STOJANOVA [2] 3-6, 2-6  Athina PITTA [4]1/4 финале
Jana STOJANOVA [2] 6-4, 2-6, 6-2   Divna RATKOVIC [6]   


2 коло
Kalin IVANOVSKI [2] 5-7, 2-6 Yu ZHANG [WC] 
Jana STOJANOVA [2] 4-6, 6-4, 6-0 Giulia PISANO [WC] 

1 коло
Kalin IVANOVSKI [2] - Lluc MIR ANGLADA [LL] 6-2, 6-1
Boris MRKEV - Lorenzo FERRI 0-6, 0-6
Jana STOJANOVA [2] - Anna KANTOR   6-4, 6-2

 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup