Вести
Лина денес игра 1/4 финале во Анталија  12-03-2020
 

ТУРНИРОТ Е ОТКАЖАН

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ITF WTT 15.000 УСД, во Анталија, Турција.

Таа на овој турнир е поставена на 1 носителска позиција со wild card од организаторат на турнирот.
Денес LinaGjorcheska[1] игра 1/4 финале против TaisyaPachkaleva,
 а до пласманот во 1/4 финале стигна со следните резултати:
2 коло
 LinaGjorcheska[1] 6-1, 6-1 EkaterinaVishnevskaya
1 коло
 LinaGjorcheska[1] 6-1, 6-0 LunaMeers
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup