Вести
Дарија 2 место на Тенниспак ОПЕН 2017  13-06-2017
На терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје, во периодот од 12 до 17.06.20107 година, се одржува Тенис Европа јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017 за јуниори и јуниорки до 16 години.

До сега на турнирот се постигнати следните резултати:

ЈУНИОРИ
финале
Nikola JEVTIC [1]  Uros JOVIC [14]  7-5, 6-7(0), 7-6(5)
1/2 финале
Nikola JEVTIC [1]  -Nikola KIJAC [7] 6-3, 2-6, 6-3
Uros JOVIC [14] - Drazen PETROVIC 
 6-4, 2-6, 6-4
1/4 финале
Nikola JEVTIC [1]  -Simeon TERZIEV [5] 2-6, 6-3, 6-2
Nikola KIJAC [7] Luka PULJIC [16] -7-6(7), 0-6, 7-6(3)
Drazen PETROVIC 
 - Luka STEFANOVIC [4] 7-5, 6-3
Uros JOVIC [14] - Mario RADEV [WC] 6-7(3), 6-1, 7-5


3 коло главен турнир
Kalin IVANOVSKI [13 Nikola JEVTIC [1] - 1-6, 2-6

Antoniu Aurel TAMAS [10] -Simeon TERZIEV [5] 5-7, 2-6
Vedran RADONJANIN [3] -Luka PULJIC [16] 6-7(5), 4-6
Dimosthenis TARAMONLIS [11] -Nikola KIJAC [7]  4-6, 5-7
Lazar RADENKOVIC  -Drazen PETROVIC 7-6(3), 3-6, 1-6
Stevan POPOVIC [WC] - Luka STEFANOVIC [4] 0-6, 2-6
Andrija JEVTIC [6] -Mario RADEV [WC] 1-6, 5-7
Gjorgji JANKULOVSKI [2]-Uros JOVIC [14] 2-6, 3-6

2 коло главен турнир
Nikola JEVTIC [1] - Nikola TUPAROV 6-4, 6-3
Kalin IVANOVSKI [13] - Dimitris ANAGNOSTOPOULOS [Q] 6-4, 6-7(4),6-3

Antoniu Aurel TAMAS [10] -Spyros TERLEMES [LL] 6-1, 6-4
Damjan POPOVSKI - Simeon TERZIEV [5] 1-6, 2-6
Vedran RADONJANIN [3] -Stylianos POUTIS [Q] 6-2, 6-4
Luka PULJIC [16] - Veljko PEJCIC [Q] 6-0, 6-1
Dimosthenis TARAMONLIS [11] -Mihael MIHAYLOV [WC] 6-2, 6-0
Nikola KIJAC [7]  - Atilla CAVDAR 6-0, 6-3
Svetlin KEREMEDCHIEV [8] - Lazar RADENKOVIC 2-6, 3-6
Berk BUGARIKJ [12, WC]  -Drazen PETROVIC 3-6, 2-6
Filip ANDONOVSKI [15] - Stevan POPOVIC [WC] 5-7, ret Filip
Ilija TRENCHEVSKI - Luka STEFANOVIC [4] 1-6, 0-6
Mal AGUSHI - Andrija JEVTIC [6] 1-6, 0-6
Mario RADEV [WC] - Bernardo GANDARA [9] 6-0, 1-6, 6-1 
Uros JOVIC [14] -Tobias EADY 6-3, 3-6, 6-0
Gjorgji JANKULOVSKI [2]- Aleksandar TEMOV [Q] 6-2, 6-1

1 коло главен турнир
Nikola JEVTIC [1] -слободен
Nikola TUPAROV - Leo PULJIC  3-6, 6-2, 6-0
Dimitris ANAGNOSTOPOULOS [Q] -Klemen TASNER  6-0, 6-2
Kalin IVANOVSKI [13] -слободен
Antoniu Aurel TAMAS [10] -слободен
Spyros TERLEMES [LL] -Srgjan SPASENOVSKI [WC] 6-0, 2-6, 6-2
Damjan POPOVSKI - Emir TAMER [Q] 6-2, 6-0
Simeon TERZIEV [5] -слободен
Vedran RADONJANIN [3] -слободен
Stylianos POUTIS [Q] - Victor PAGANETTI 6-2, 6-1
Veljko PEJCIC [Q] -Deniz TEMEL 5-7, 6-4, 6-1
Luka PULJIC [16] -слободен
Dimosthenis TARAMONLIS [11] -слободен
Mihael MIHAYLOV [WC] - Din KARAHODZA  6-2, 6-3
Atilla CAVDAR - Fidan AGUSHI  4-3 рет Агуши
Nikola KIJAC [7] -слободен
Svetlin KEREMEDCHIEV [8] -слободен
Lazar RADENKOVIC - Konstantinos TERLEMES [Q] 6-2, 6-4
Drazen PETROVIC -Atahan AYTEN [LL]  6-0, 6-0
Berk BUGARIKJ [12, WC] -слободен
Filip ANDONOVSKI [15] -слободен
Stevan POPOVIC [WC] - Dimtrios BINOPOULOS [Q]  1-6, 6-2, 6-3
Ilija TRENCHEVSKI - Ertunc KOPAN  7-5, 6-2
Luka STEFANOVIC [4] -слободен
Andrija JEVTIC [6] -слободен
Mal AGUSHI - Erol TABAKOVIC  6-4, 7-5
Mario RADEV [WC] - Aristotelis GKITHKOPOULOS [Q] 6-3, 6-4
Bernardo GANDARA [9] -слободен
Uros JOVIC [14] -слободен
Tobias EADY - Efe TOPAC [LL]  6-1, 6-1
Aleksandar TEMOV [Q] -Nikolaos ROZOS 4-6, 6-3, 6-1
Gjorgji JANKULOVSKI [2] -слободен
ЈУНИОРКИ
финале
Katarina TRIVIC [1] - Darija KRZOVSKA [2]  7-5, 4-6, 7-5
1/2 финале
Katarina TRIVIC [1] - Silvia Maria COSTACHE [6] 6-4, 6-3
Darija KRZOVSKA [2]  Anita IVANOVA 6-1, 6-0
1/4 финале

Katarina TRIVIC [1] - Ralitsa ALEXANDROVA - 7-5, 6-4
Jana OGNJANOVSKA [4] -
Silvia Maria COSTACHE [6] 0-6, 6-7(2)
Anita IVANOVA 
-Anastasia PARASKEVOUDI [3] 6-4, 6-4
Darija KRZOVSKA [2]  Andjela LOPICIC [5]  7-5, 6-3

2 коло главен турнир
Katarina TRIVIC [1] - Simona JOSIMOVIC службена за Катарина
Ralitsa ALEXANDROVA - Edisa HOT [8] 6-2, 7-6(1)
Jana OGNJANOVSKA [4] - Aikaterini ARGIRIOU 6-1, 6-0

Doroteja PETROVIC- Silvia Maria COSTACHE [6] 1-6, 1-6
Luyiza DADVANI [7] -Anita IVANOVA 2-6, 1-6
Monika TEMKOVA [WC] -Anastasia PARASKEVOUDI [3] 0-6, 0-6
Mina DASKALOVIC  - Andjela LOPICIC [5] 2-6, 2-6
Darija KRZOVSKA [2] -
Magda TOMAZANI- 3-6, 7-6(1), 6-1

1 коло главен турнир
Katarina TRIVIC [1] -слободна
Simona JOSIMOVIC - Jovana BOZINOVSKA 6-3, 7-6(6)
Ralitsa ALEXANDROVA -Stefania MOISIADI 6-1, 6-3
Edisa HOT [8] -слободна
Jana OGNJANOVSKA [4] - слободна
Aikaterini ARGIRIOU -Ivona SEIZOVA 6-1, 6-0
Doroteja PETROVIC - Mia SPASOVSKA 6-0, 6-0
Silvia Maria COSTACHE [6] -слободна
Luyiza DADVANI [7]  -слободна
Anita IVANOVA - Daniela KOLEVA  6-0, 6-3
Monika TEMKOVA [WC] - Ipek OZSOY 6-3, 0-6, 6-0
Anastasia PARASKEVOUDI [3] -слободна
Andjela LOPICIC [5] -слободна
Mina DASKALOVIC - Blearta UKEHAXHAJ [WC] 6-1, 6-3
Magda TOMAZANI-Andjela PETROVIC 6-3, 6-2
Darija KRZOVSKA [2] -слободна































Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup