Вести
Михаил и Обрад победници на ИТФ турнирот Белград ОПен 2017  10-01-2017

 Обрад Марковски и Михаил Кусески се победници во конкуренција на двојки на ИТФ јуниорскиот турнир  Белград Опен 2017 за јуниори до 18 години кој се одржа во Белград, Србија
Тие на овој турнир ги постигнаа следните резултати:

1 коло

Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]     6-3 7-6(2)     Miroslav CVJETAN (SRB) / Stefan SUVAJAC (SRB)

¼ финале

Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]     Walkover    Luka MRSIC (AUT) / Matej-Vinko PRIMORAC (CRO)

½ финале

Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]     6-3 6-4     Nini Gabriel DICA (ROU) / Karlo KRANIC (CRO) [1]

финале

Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]     6-2 6-3     Louis HERMAN (BEL) / Admir KALENDER (CRO) [3]

 

1 коло главен турнир

Dusan RAJIC (SRB)     6-0 6-3     Mario GERASIMOSKI (MKD)

Bodin ZARKOVIC (SRB)     6-1 6-1     Obrad MARKOVSKI (MKD)

Erbol ELDIYAR UULU (RUS)     6-4 4-6 6-2     Mihail KUSESKI (MKD)

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup