Вести
2 ден турнир- Источно Европско до 12 години  13-03-2018
   
          Филип Стојановски                     Нина Маринковиќ                          Симон Митев

Македонската јуниорска репрезентација до 12 години го продолжува настапот на Тенис Европа турнирот до 12 години - ГД ТЕННИС ЦУП, во Анталија, Турција, а кој е дел од Источно Европскиот развоен камп.

Денес се играат следните натпревари:

2 коло
Nina MARINKOVIKJ - Rositsa DENCHEVA 

1 коло разигрување
Filip STOJANOVSKI - Ali Mert GERGIN 40, 40

1 коло двојки
Nina MARINKOVIKJ / Ela SEKMEN - Iva LAKIC / Nikol NIKOLOVA 
Filip STOJANOVSKI /Bora CANKAYA  -  Volodymyr GURENKO / Danial RAKHMATULLAYEV 
1 коло
Filip STOJANOVSKI - Bruno KOKOT [Q] 16, 46
Nina MARINKOVIKJ - Zeynep ESMENLER [Q] 61, 6-2


Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup