Вести
Лина запрена на 125000 во Франција  06-11-2018
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапуваше на ВТА турнирот ENGIE Open de Limogesсо награден фонд од 125,000УСД во Лимош, Франција.

Таа во 1 коло на квалификациониот турнир загуби од  Шпанката Sílvia Soler-Espinosa со резултат 16, 63, 06 

1 коло квалификации
Lina Gjorcheska 16, 63, 06 
Sílvia Soler-Espinosa
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup