Вести
Мацедониа Ф2 ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  01-08-2017


Во периодот од 29.07 до 06.08,2017 година на терените на тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје, ќе се одржи и вториот ИТФ фјучерс турнир Тенниспарк Опен 2017.
До сега на овој турнир се постигнати следните резултати:

1 коло главен турнир

David PICHLER (AUT) [1] Nicholas HORTON (AUS

Rajko MLADENOVIC (SRB) Mirko CUTULI (ITA) [8]

Francesco GARZELLI (ITA) Ioannis STERGIOU (GRE)

Laerte DI FALCO (ITA)   Rrezart CUNGU (MNE)

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]  David MICEVSKI (MKD)

Dimitar GRABUL (MKD)  Besir DURGUTI (MKD)

 Darko JANDRIC (SRB)    Luka PAVLOVIC (FRA) [8]

Tomislav JOTOVSKI (MKD)    Duje KEKEZ (CRO)

Claudio FORTUNA (ITA)  Dane PROPOGGIA (AUS)

Stefan MICOV (MKD)  Gorazd SRBLJAK (MKD)

Giovanni FONIO (ITA)  Goran MARKOVIC (SRB)

Tsung-Hua YANG (TPE)   Shunsuke WAKITA (JPN)

Viktor FILIPENKO (HUN)  Neven KRIVOKUCA (CRO)

Shendrit DEARI (MKD)  Eric CALEGUER (BRA)

James FRAWLEY (AUS)    Gabriel DONEV (BUL

Dante GENNARO (ARG)   Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]


3 коло квалификации

Gabriel DONEV (BUL) [1]     6-3 6-0     Hristo VALEOV (BUL)

Francesco GARZELLI (ITA) [2]     6-4 6-1     Dimitri MOROGIANNIS (AUS)

Nicholas HORTON (AUS) [3]     7-6(3) 6-4     Edoardo LAMBERTI (ITA)

Giovanni FONIO (ITA) [4]     6-3 6-3     Aziz KIJAMETOVIC (BIH)

Shendrit DEARI (MKD)     6-7(2) 6-1 6-2     Stefan LATINOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     6-2 6-2     Laerte DI FALCO (ITA) [6]

Rajko MLADENOVIC (SRB) [10]     3-6 6-0 6-0     Marko OSMAKCIC (SUI) [7]

Luka PAVLOVIC (FRA) [8]     6-4 6-3     Neven KRIVOKUCA (CRO) [11]

2 коло квалификации

Gabriel DONEV (BUL) [1]     6-3 6-3     Aleksa DASKALOVIC (SRB)

Hristo VALEOV (BUL)     6-4 6-3     Aleksa DJERKOVIC (SRB)

Francesco GARZELLI (ITA) [2]     6-1 6-1     Kaloyan VALCHEV (BUL)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS)     7-5 7-5     Nikitas NIARCHOS (GRE)

Nicholas HORTON (AUS) [3]     6-3 6-3     Alexandar YORDANOV (BUL)

Edoardo LAMBERTI (ITA)     6-1 6-3     Nikola ARSIC (SRB)

Giovanni FONIO (ITA) [4]     4-1 Retired    Federico BERTUCCIOLI (ITA)

Aziz KIJAMETOVIC (BIH)     6-2 6-1     Martin JOVIC (MKD)

Shendrit DEARI (MKD)     6-3 0-6 6-3     Marco MICELI (ITA) [5]

Stefan LATINOVIC (SRB)     7-5 6-1     Andrea MORO (ITA)

Laerte DI FALCO (ITA) [6]     6-4 6-3     Stojan STOJANOVSKI (MKD)

David MICEVSKI (MKD)     6-1 6-1     Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [9]

Marko OSMAKCIC (SUI) [7]     6-4 5-3 Default    Yuri KHACHATRYAN (BUL)

Rajko MLADENOVIC (SRB) [10]     6-1 7-6(0)     Luca NARCISI (ITA)

Luka PAVLOVIC (FRA) [8]     6-1 6-2     Ioan GARBACHKOV (BUL)

Neven KRIVOKUCA (CRO) [11]     6-1 6-4     Elvedin PEPIC (MKD)

1 коло квалификации

Gabriel DONEV (BUL) [1]     BYE   

Aleksa DASKALOVIC (SRB)     7-6(6) 6-0     Ivaylo TRAYKOV (BUL)

Hristo VALEOV (BUL)     6-1 6-1     Mario GESHTAKOVSKI (MKD)

Aleksa DJERKOVIC (SRB)     BYE   

Francesco GARZELLI (ITA) [2]     BYE   

Kaloyan VALCHEV (BUL)     6-2 6-4     Mario GERASIMOSKI (MKD)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS)     6-4 6-1     Alexey DUBININ (RUS)

Nikitas NIARCHOS (GRE)     BYE   

Nicholas HORTON (AUS) [3]     BYE   

Alexandar YORDANOV (BUL)     3-6 6-4 6-1     Prohor CAMUROVSKI (MKD)

Edoardo LAMBERTI (ITA)     6-0 6-0     Venci IVANOV (BUL)

Nikola ARSIC (SRB)     BYE   

Giovanni FONIO (ITA) [4]     BYE   

Federico BERTUCCIOLI (ITA)     7-5 6-0     Aitor ARAMBURU (MEX)

Aziz KIJAMETOVIC (BIH)     6-2 6-4     Bastian PARADA (CHI)

Martin JOVIC (MKD)     BYE   

Marco MICELI (ITA) [5]     BYE   

Shendrit DEARI (MKD)     7-6(2) 6-3     Milos RADENKOVIC (SRB)

Stefan LATINOVIC (SRB)     6-1 6-3     Hassan BAKKAR (AUS)

Andrea MORO (ITA)     BYE   

Laerte DI FALCO (ITA) [6]     BYE   

Stojan STOJANOVSKI (MKD)     6-2 6-0     Marko PAVLOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     6-2 6-1     Stefan CHALOVSKI (MKD)

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [9]     BYE   

Marko OSMAKCIC (SUI) [7]     BYE   

Yuri KHACHATRYAN (BUL)     6-1 7-5     Philip SIKMAN (GBR)

Luca NARCISI (ITA)     6-3 6-4     Feda BILIC (AUS)

Rajko MLADENOVIC (SRB) [10]     BYE   

Luka PAVLOVIC (FRA) [8]     BYE   

Ioan GARBACHKOV (BUL)     6-2 6-0     Borjan STEFANOVSKI (MKD)

Elvedin PEPIC (MKD)     6-4 7-6(3)     Dino VUCIDOLOV (MKD)

Neven KRIVOKUCA (CRO) [11]     BYE   


Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup