Вести
Србљак за првпат под 1000 место на АТП  22-10-2018
Македонскиот тенисер Горазд Србљак за прв пат во неговата тениска кариера успеа да се пласира на 997 место на АТП ранг листата.

Му посакуваме што побрз пласман во топ 500.
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup