Вести
Лина запрена во 1 коло на 25000 Гренобл, Франција  31-01-2017Најдобро рангираната македонска тенисерка од денес започнува со настап на ИТФ турнирот вреден 25000 УСД во Гренобл, Франција.

Таа во моментов е рангирана на 192 место на ВТА ранг листата и е поставена за 8 носител на турнирот.

Таа во 1 коло главен турнир загуби од Kathinka VON DEICHMANN  од Лихтенштајн 263 место на ВТА ранг листата, со резултат1 коло главен турнир
Lina GJORCHESKA [8]  3-6, 3-6  Kathinka VON DEICHMANN

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup